Betlejemskie Światło Pokoju inaczej niż zwykle, ale będzie

Jak co roku harcerze z Bałtyckiego Hufca Morskiego w Kołobrzeg chcą podzielić się z mieszkańcami Powiatu Betlejemskim Światłem Pokoju. Ten rok był wyjątkowy pod każdym względem tak świętowanie z płomieniem z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem będzie nietypowe. Do wielu miejsc harcerze w tym roku nie  dotrą ze względu na pandemię i dbałość o nasze dzieci, do wielu miejsc nie zostaną wpuszczeni, ale…
Mimo wszystkich przeszkód pragną dać odrobinę nadziei, miłości i ciepła najbardziej poszkodowanym w tych czasach: mieszkańcom Domów Pomocy Społecznej, którzy od marca są izolowani z dala od swych najbliższych.
Specjalnie dla nich organizujemy mini jasełka pod oknami ich domów, tak by każdy mieszkaniec i pracownik DPS mógł wygodnie usiąść w oknie swojego pokoju i z daleka przyglądać się najmłodszym, którzy o nich nie zapomnieli i wspólnie kolędować – informuje Olga Korowacka, z-ca komendanta kołobrzeskiego hufca ZHP ds. programowych.
Dzieci zostały podzielone na 3 grupy. Na miejscu też wszystko będzie w bezpiecznych odległościach, z których każda odwiedzi inne miejsce. W sobotę 19.12.2020r. o godzinie 16.00

umilą  czas podopiecznym  DPS Gościno, w niedzielę 20.12.2020r.godzina 16.00 DPS Włościbórz filia w Kołobrzegu, we wtorek 22.12.2020r. o godzinie 17 DPS Piotrowice.
W planach na styczeń zamierzamy odwiedzić największy Dom w Włościborzu, co w chwili obecnej jest niemożliwe z przyczyn zachowania bezpieczeństwa mieszkańców. W pierwotnym planie pragnęliśmy tego typu przedstawienie zorganizować także dla pacjentów i pracowników szpitala. Niestety ze względu na remont terenu dookoła placówki także jest to nie możliwe, nie mniej przekazanie Betlejemskiego odbędzie się w środę 23.12.2020r. – informuje O. Korowacka.
Mieszkańcy powiatu, którzy nie wyobrażają sobie nie mieć Światełka z Betlejem na swym wigilijnym stole nie zostaną pozbawieni tej możliwości. Instruktorzy zobowiązali się pełnić wartę ze Światłem i rozdawać je w środę w godzinach 12:00-17:00 w kołobrzeskiej bazylice mniejszej.
Fot. FB ZHP