Kontrkandydat u wyborców miał większość, ale to Piotr Lewandowski jest przewodniczącym Rady Miasta w Kołobrzegu

Po odwołaniu przewodniczącego Rady Miasta Kołobrzeg, radni klubu Kołobrzescy Razem przygotowali kolejny wniosek formalny w sprawie wyboru nowego przewodniczącego. Od dłuższego czasu mówiło się o kandydaturze Piotra Lewandowskiego – i nie było zdziwieniem, że tę właśnie kandydaturę zgłoszono. Zgłoszono również kandydaturę Macieja Bejnarowicza. Przed głosowaniem radny Jacek Woźniak jednak zasugerował, by obaj kandydaci przypomnieli, ile uzyskali głosów w czasie wyborów samorządowych na radnego.

Przypomnijmy, że w wyborach w roku 2014 radny Piotr Lewandowski nie został wybrany – wybory były jednomandatowe wówczas. W ubiegłorocznych wyborach to Piotr Lewandowski był oczkiem w głowie Zarządu Platformy Obywatelskiej, która przy układaniu list “postawiła” na Piotra Lewandowskiego kosztem znanej i lubianej – dodajmy: jednej z najbardziej merytorycznych radnych – Anety Cieślickiej, która została zesłana na 3 miejsce na liście, w efekcie czego wolała zrezygnować z kandydowania. Piotr Lewandowski został radnym na bieżącą kadencję, otrzymując niecałe 200 głosów. Maciej Bejnarowicz startował na stanowisko prezydenta miasta, nie uzyskał większości gwarantującej start w drugiej turze, jednak przy samym mandacie radnego otrzymał ogromny kredyt zaufania od wyborców,  uzyskując niecały tysiąc głosów.

Ostatecznie w głosowaniu tajnym za Maciejem Bejnarowiczem głosowało 9 radnych. Przewodniczącym Rady Miasta został Piotr Lewandowski, który w głosowaniu tajnym uzyskał głosów 11 (jeden głos był nieważny).