Mistrzostwa Polski w piłce nożnej plażowej zapowiadają się imponująco

Polski Związek Piłki Nożnej wraz z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji oraz Fundacją “Zwyczajnie żyć” zaprasza na do Kołobrzegu na turniej finałowy o mistrzostwo Polski w piłce nożnej plażowej. Wspaniały obiekt PZPN na plaży, fantastycznie grające ekipy i do tego pomoc małemu kołobrzeżaninowi – wszystko to sprawi, że pierwsze tygodnie sierpnia dostarczą wielu wrażeń.

Polski Związek Piłki Nożnej już po raz drugi organizuje w Kołobrzegu turniej finałowy o mistrzostwo Polski w piłce nożnej plażowej. Na plaży centralnej powstanie specjalnie zbudowany stadion, na którym rozegrane zostaną mistrzostwa. Po raz pierwszy zagrają w nich również kołobrzeżanki z AP Kotwica Kołobrzeg. Start rozgrywek z udziałem kołobrzeżanek już w czwartek, 9 sierpnia.

W sobotę i niedzielę, 11 i 12 sierpnia, rozegrane zostaną finały mężczyzn i kobiet. Finały kobiet – w sobotę, finał mężczyzn – niedziela.

Wtorek i środa, 14 i 15 sierpnia, to dwumecz towarzyski reprezentacji Polski w piłce nożnej plażowej. O wszystkich wydarzeniach będziemy informować na bieżąco.

W tym roku istotnym aspektem podczas tych rozgrywek będzie udział reprezentacji Fundacji “Zwyczajnie żyć”, która pomaga małemu Antosiowi – 3-letniemu kołobrzeżaninowi, u którego zdiagnozowano bardzo rzadką chorobę: zespół duplikacji MECP2. Reprezentacja Fundacji rozegra podczas tych mistrzostw łącznie cztery mecze, podczas których będzie prowadzona zbiórka na rehabilitację Antosia. Pierwszy mecz rozgrywany jest w poniedziałek, 6 sierpnia, potem 7 i 8, m.in. z reprezentacją sędziów ZZPN. Start tych meczów o godz. 19.00. Natomiast niewątpliwie bardzo ważnym wydarzeniem będzie mecz towarzyski pomiędzy reprezentacją PZPN, Fundacji “Zwyczajnie żyć” oraz reprezentacji Kołobrzegu, który będzie miał miejsce w niedzielę, 12 sierpnia, planowo około godz. 13.00, po rozgrywkach o 3 miejsce, a przed finałem. W ekipie PZPN zagra m.in. Paweł Wojtala, Radosław Michalski, Stefan Majewski – byli reprezentanci Polski. Podczas tego finału również prowadzona będzie zbiórka na rzecz małego Antosia. We wszystkich wydarzeniach Fundacji niesamowitym wsparciem będą członkowie Uczniowskiego Klubu Sportowego Zapasy Kołobrzeg.

O wszystkich wydarzeniach, rozgrywkach i o tym, co się wydarzy na obiekcie PZPN na kołobrzeskiej plaży, znajdziecie informacje zarówno u nas, jak i w mediach lokalnych i regionalnych. Warto już teraz zaplanować sobie pierwsze dwa tygodnie sierpnia i przybyć na plażę w Kołobrzegu.