Mecz Polska – Anglia i Mistrzostwa Polski w beach soccera

Na plaży w Kołobrzegu trwają ostatnie prace przy budowie trybun na boisku do beach soccera. 14 i 15 sierpnia 1500 widzów będzie mogło z nich oglądać towarzyski dwumecz Polska – Anglia.

  • Dla kibiców i wczasowiczów wypoczywających nad morzem przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji. W ciągu dwóch tygodni na kołobrzeskiej plaży rozegranych zostanie ponad 80 meczów. Dla widzów będą konkursy, niespodzianki i liczne nagrody. Wstęp na wszystkie imprezy jest bezpłatny. Zapraszam na trybuny, a w wolnych od spotkań chwil także na boisko do aktywnego spędzania wolnego czasu – mówi Jan Bednarek, wiceprezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Zanim na kołobrzeskiej plaży zaprezentują się reprezentacje Polski i Anglii kibice będą mieli okazję śledzić trzy inne imprezy. Już jutro, tj piątek, 3 sierpnia,  rozpoczynają się tam młodzieżowe mistrzostwa Polski do lat 21. Natomiast za tydzień na piasku o medale mistrzostw Polski rywalizować będą seniorzy i seniorki.

Najpierw na plaży rywalizować będą młodzieżowcy. Do mistrzostw Polski U 21 przystąpi 12 zespołów, które trafią do trzech grup eliminacyjnych. Do półfinałów awansują zwycięzcy grup oraz drużyna z drugiego miejsca z największą liczbą punktów. Mecz o trzecie miejsce odbędzie się w niedzielę 5 sierpnia, o godzinie 16. Finał rozpocznie się o godzinie 17.

Przebieg rywalizacji będzie można śledzić także w Internecie za pośrednictwem Facebooka (użytkownik: łączy nas beach soccer) oraz na platformie Youtube.

Z kolei w dniach 9-12 sierpnia rozegrane zostaną mistrzostwa Polski. W gronie kobiet rywalizować będzie 14 zespołów, w tym ekipa AP Kotwicy Kołobrzeg. Mecz o brązowy medal rozegrany zostanie w sobotę (11 sierpnia) o godzinie 13. Finał o godzinie 13.40.

W turnieju seniorów zmierzy się osiem drużyn, które rywalizować będą w dwóch grupach. Turniej zapowiada się niezwykle atrakcyjnie. W poszczególnych ekipach – oprócz naszych najlepszych specjalistów od gry na plaży – grać bowiem będą czołowi plażowi piłkarze z Portugalii, Hiszpanii i Białorusi.

Mecz o trzecie miejsce odbędzie się w niedzielę (12 sierpnia) o godzinie 11. Finał o godzinie 13. Natomiast o godzinie 12 odbędzie się mecz pokazowy z udziałem między innymi gwiazd PZPN, władz samorządowych Kołobrzegu oraz Fundacji “Zwyczajnie żyć”.

Kulminacją wydarzeń na kołobrzeskiej plaży będzie towarzyski dwumecz reprezentacji seniorów w beach soccer Polska – Anglia. Spotkania odbędą się 14 i 15 sierpnia. Wtorkowy mecz rozpocznie się o godzinie 18, środowy rewanż o godzinie 12.

Spotkania reprezentacji Polski z Anglią oraz finałowe mecze mistrzostw Polski seniorek i seniorów relacjonowane będą na sportowych kanałach Polsatu.

  • To, co się odbędzie w Kołobrzegu nie ma swojego odpowiednika nigdzie w Europie. To jedyna tak duża impreza, podczas której rywalizować w beach soccera zarazem będą seniorzy, seniorki i młodzieżowcy. A na deser czekać nas będzie reprezentacyjny dwumecz – dodaje Filip Skowron, przewodniczący Komisji Piłki Plażowej Polskiego Związku Piłki Nożnej. – To będzie prawdziwe święto beach soccera. Na pewno nikt na kołobrzeskiej plaży nie będzie się nudził. Jeszcze raz zapraszam na przygotowane przez nas imprezy – dodał J. Bednarek.

Organizatorami są:  Polski Związek Piłki Nożnej, Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej  oraz miasto Kołobrzeg.

Zobacz, jak wygląda obiekt na plaży w Kołobrzegu: https://kolobrzeg.webcamera.pl/

Fot. webcamera.pl