2018: Kandydaci do Rady Miasta – okręg nr 3

Do wyborów pozostało 26 dni. Czy wiesz, w jakim okręgu jesteś i czy znasz swoich kandydatów? Czy wiesz, gdzie jest Twój obwód głosowania? Jako, że wszyscy zarejestrowani, zaczynamy pełną prezentację.

Rada Miasta – okręg nr 3

To okręg obejmujący następujące ulice:
Artyleryjska, Basztowa, Berlińska, Bogusława X, Bolesława Chrobrego, Bolesława Krzywoustego, Brukselska, Budowlana, Bulwar im. Kotwicy Kołobrzeg, Bulwar nad Parsętą, 6 Dywizji Piechoty, Europejska, Grochowska, Helsińska, Władysława Jagiełły, Janiska, Jerzego, Kaliska, Kamienna, Kazimierza Wielkiego, Kielecka, Kopenhaska, Księcia Warcisława III, Kujawska, Londyńska, Lipowa, Lotnicza, 1 – go Maja, Mazowiecka, Młyńska, park im. Jana Henryka Dąbrowskiego, park im. Bolesława Krzywoustego, Paryska, Radomska, Rondo generała Władysława Andersa, Rondo im. Powstańców Warszawy, Rondo kardynała Ignacego Jeża, Rondo im. Rotmistrza Witolda Pileckiego, Rondo Ku Morzu, Rzemieślnicza, Rzymska, Sadowa, Słowińców, Solna, Stańczyka, Szpitalna, Sztokholmska, ppor. Śliwińskiego Józefa, Trzebiatowska, Wiedeńska, Wielkopolska, Władysława Łokietka, Wodna, Wolności, Zygmuntowska.

Pełna lista obwodów głosowania i lokali dla osób niepełnosprawnych: tutaj

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ANNY MIECZKOWSKIEJ “KOŁOBRZESCY RAZEM”
1. ZAWADZKI Dariusz
2. STRZYŻEWSKA Krystyna
3. HOK Adam
4. KASPERSKA Danuta
5. SZUFEL Adrian
6. WŁADZIŃSKA Wanda Monika
7. RACINOWSKI Marcin

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW “KOŁOBRZEŻANIE”
1. KAIM Robert
2. BŁASZKIEWICZ Marek
3. PAKULSKA Małgorzata
4. TYMIŃSKA Katarzyna
5. POLESZAK Paweł

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

1. BEJNAROWICZ Maciej
2. KRYCHOWIAK Tomasz
3. RZEPKA Piotr
4. GARBOWSKA Marzanna
5. PACIORKOWSKA Katarzyna
6. SZCZUBEŁEK Katarzyna
7. RADOMSKI Waldemar

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JACKA WOŹNIAKA
1.ZIELIŃSKA Izabela
2. ROSOŁOWSKA Joanna
3. SKOK Mariusz Tomasz
4. REHLIS Marcin Jakub
5. CAŁKOWSKA Justyna
6. GRABOWSKA Anna
7. DUDA Andrzej

Nie było niespodzianką, że nic tak nie podzieli przyjaciół, jak lista wyborcza. Do niedawna w jednym klubie, dziś startują przeciwko sobie Dariusz Zawadzki i Izabela Zielińska. W tym zderzeniu Dariusz Zawadzki zyskuje zdecydowaną przewagę. Lista, na której radny Zawadzki jest numerem 1, ma duże nazwiska, z jednym “ale”: Hok – tu startuje Adam, syn posła. Jest i Szufel, ale Adrian, syn obecnego przewodniczącego Rady, który sam startuje do powiatu. Pokoleniowe przekazanie sztafety? Czy synowie będą kontynuować politykę swoich ojców, czy będą sami mieli swój własny głos i pogląd? Przekonamy się o tym – albo i nie – już wkrótce. Niewątpliwie najmocniejsze nazwiska na tej liście to dwa ostatnie: Monika Władzińska, szefowa Fundacji “Ogon do góry”, znanej ze starań o zwierzęta i prawidłowe adopcje czworonogów. Natomiast Marcin Racinowski – to osoba, której bliżej przedstawiać nie trzeba. Sportowiec z wielkim sercem, pomocny i troskliwy o osoby niepełnosprawne. KWW Kołobrzeżanie to ciągle nowość i świeżość w zarządzaniu miastem. Niewątpliwie numer jeden tej listy to osobowość, której ekonomiczne podejście do zarządzania różni się od rządzenia z nadania politycznego, prezentowanego przez pozostałe “jedynki”. Lista PiS to nazwiska, które zdają się być rzucone wyłącznie na pociągnięcie głosów. Jedynką jest tu Maciej Bejnarowicz – kandydat na prezydenta, z góry można wyjść z założenia, że przynajmniej radnym zostanie. Co jednak dla miasta znaczy osoba Tomasza Krychowiaka? Zasadniczo do tej pory kołobrzeżaninem się aż tak nie określał, podobnie jak jego wielki brat, który rozsławił Mrzeżyno. Prawdziwym Kołobrzeżaninem z tego podium, wartym uwagi, może być najwyżej Piotr Rzepka i pozostałe, mniej znane nazwiska na tej liście.