2018: Kandydaci do Rady Miasta – okręg nr 4

Do wyborów pozostało 26 dni. Czy wiesz, w jakim okręgu jesteś i czy znasz swoich kandydatów? Czy wiesz, gdzie jest Twój obwód głosowania? Jako, że wszyscy zarejestrowani, zaczynamy pełną prezentację. 

Rada Miasta – okręg nr 4 

Okręg obejmuje następujące ulice:

Gen. Bema Józefa, Bociania, Brzeska, Chodkiewicza Jana Karola, Czarnieckiego Stefana, Dąbrówki, 4 Dywizji Wojska Polskiego, Fredry Aleksandra, gen. Stanisława Maczka, gen. Tadeusza Rozwadowskiego, Grodzieńska, Gryfitów, Morawskiego Franciszka, Nowogródzka, Kaszubska, Koniecpolskiego Stanisława, Koszalińska, Kresowa, Krzemieniecka, Kupiecka, Lwowska, Łużycka, Magnoliowa, Mieszka I, Myśliwska, Na Grobli, Ogrodowa, Orla, Ostrobramska, park im. Aleksandra Fredry, park im. 3 Dywizji Piechoty, Pińska, Podolska, Poleska, Promienna, Przesmyk, Rondo Solidarności, Skwer Balladyny, Skwer Kordiana, Skwer Pana Tadeusza, Słowiańska, Sułkowskiego Antoniego, Tarnopolska, Tarnowskiego Jana, Wenedów, Wileńska, Wschodnia, Wybickiego Józefa, Złota, Żółkiewskiego Stanisława.

Pełna lista obwodów głosowania i lokali przystosowanych do osób niepełnosprawnych: tutaj

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ANNY MIECZKOWSKIEJ “KOŁOBRZESCY RAZEM”
1. MIECZKOWSKA Anna
2. LEWANDOWSKI Piotr
3. TŁOCZEK Artur
4. MALINOWSKI Zbigniew
5. GROTTO Małgorzata
6. MAZUREK Anna
7. PIĄTEK Eugeniusz
8. DĄBKOWSKI Artur

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW “KOŁOBRZEŻANIE”
1. MASINA Remigiusz Marek
2. SARNA Paweł
3. SOCHACKA Marta
4. RADKOWSKA Agata
5. ŁUSZCZAK Małgorzata
6. NAHAJOWSKI Artur

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
1. KALINOWSKI Jacek
2. MŁYNARCZYK Marek
3. DONHÖFFNER Jan
4. ŻULEWSKI Wojciech
5. MIKOŁAJEWSKI Jerzy
6. PONIKOWSKA – BEJNAR Małgorzata
7. KOWALSKA Aneta
8. CHRZANOWSKA Grażyna

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JACKA WOŹNIAKA
1.SZARŁATA – WOŹNIAK Karolina
2. BARWINEK Kamil
3. SANKIEWICZ – NOSALSKA Iga
4. SWAT Adam
5. ULMAN Agnieszka
6. GRZANKA Barbara
7. KŁOS Tomasz
8. SKIBIŃSKI Jakub

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZBIGNIEWA BŁASZCZUKA „MASZ WYBÓR”

1. BŁASZCZUK Zbigniew
2. BRĘGOSZEWSKI Leon
3. JARUZEL Marcin
4. HOJDYS Marek
5. MULARCZYK Barbara
6. MASŁOWSKA Ewa
7. BENDKOWSKA Beata
8. SIWERS Karol Jacek

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ’15
1. ZARZYCKI Ireneusz
2. CIESIŃSKI Dariusz
3. ULLRICH Kamilla
4. MARCINKOWSKI Tomasz
5. GŁUSIŃSKA Małgorzata
6. MARZEC Mariusz
7. KOŁEK Piotr
8. PRZEDNOWEK Elżbieta

To największy okręg wyborczy w Kołobrzegu. Obejmuje Podczele, które jak dotąd tylko raz na cztery lata było w centrum uwagi, właśnie ze względu na wybory. W pozostałym okresie zostawione same sobie i gdyby nie aktywność radnych osiedlowych, Podczele byłoby traktowane niczym słup wyborczy. W Radzie Miasta potrzebny jest przedstawiciel tego osiedla i dotąd był, choć ostatnie wybory pokazały, że kandydatura radnego Dąbkowskiego jest bardzo chwiejna. Teraz startuje z ostatniego miejsca- z listy, którą otwiera kandydatka na prezydenta Anna Mieczkowska. Niespodzianką – niezbyt miłą wśród pozostałych członków PO, a także znajomych radnej – było pozbawienie startu w wyborach Anety Cieślickiej na rzecz Piotra Lewandowskiego, startującego z pozycji nr 2. Decydująca o miejscach na liście „góra” nie wyciągnęła wniosków z poprzednich wyborów, kiedy Piotr Lewandowski przegrał z Markiem Młynarczykiem, osobą dotąd całkowicie w samorządzie nieznaną. Na własną szkodę w tym okręgu wystawiono słabszą kandydaturę, więc „Kołobrzeskim Razem” pozostaje nadzieja, że kandydatka „pociągnie” listę. A nie będzie to takie łatwe: z odstawianego na bok Podczela startuje dobrze znany w tej prężnej dzielnicy Remigiusz Masina z KWW Kołobrzeżanie. Dalej w tym okręgu od KWW Kołobrzeżanie startuje również Paweł Sarna, doskonale znany wśród młodych kołobrzeżan – to przecież nie tylko trener personalny, ale również zwycięzca Ogólnopolskich Mistrzostw Fitness i Kulturystyki w 2016 roku. PiS również nie zostawił tego okręgu w obcych rękach. Na liście Zbigniewa Błaszczuka są również przynajmniej dwa nazwiska – samego byłego prezydenta, który na swój własny, „żelazny” elektorat może liczyć zawsze, jak i Nell Bendkowskiej, dobrze znanej psycholog. Kukiz’15 również. Tu na szczególną uwagę nowe nazwisko na liście wyborczej: Kamilla Ullrich, znana w środowisku sportowym, Ireneusz Zarzycki jako nr 1, a także Dariusz Ciesiński – to osoby, które z pozostałymi mogą bardzo zagrozić liście „Kołobrzeskich Razem”.

Przed nami jeszcze dwie prezentacje i rozpęd kampanii, ale prawdziwa bitwa toczyć się będzie również o powiat.