„Cicha noc” online – specjalny koncert kolęd Opery Na Zamku w Szczecinie

Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza na premierowy świąteczny koncert kolęd online „Cicha noc” pod batutą Małgorzaty Bornowskiej, nagrany specjalnie dla widzów na ten wyjątkowy czas w Kościele Garnizonowym pw. św. Wojciecha. Będzie można go obejrzeć bezpłatnie od 24 grudnia do 6 stycznia na stronie www.opera.szczecin.pl i w serwisie YouTube na kanale Opery na Zamku. 

Podczas koncertu Opera na Zamku w Szczecinie przypomni tradycyjne pieśni bożonarodzeniowe, w których artyści śpiewem i muzyką podkreślą radosny i nastrojowy charakter świąt. „Cicha noc ” – koncert kolęd na chór i kameralną orkiestrę smyczkową, napisany w 2006 roku, jest zbiorem kilkunastu tradycyjnych polskich kolęd, opracowanych przez warszawskiego kompozytora Macieja Małeckiego w oryginalny, ale mieszczący się w tzw. konwencji klasycznej sposób. Towarzysząca zespołowi wokalnemu orkiestra smyczkowa nadaje całości szczególny i wyjątkowy klimat, sprawiając, że każda z kolęd ma swój własny, niepowtarzalny charakter. Zbiór urozmaicają również trzy pastorałki autorstwa Macieja Małeckiego, z których dwie chór zaśpiewa a cappella.

 W programie: „Anioł pasterzom mówił”, „Gdy się Chrystus rodzi”, „Wśród nocnej ciszy”, „Lulajże Jezuniu”, „Niemowlątko na słomie” (a cappella) – muz. Maciej Małecki, sł. Elżbieta Szeptyńska, „W żłobie leży”, „Mizerna cicha”, „Jezus malusieńki”, „Hej, w dzień Narodzenia” (orkiestra smyczkowa), „Cicha noc”, „Gdy śliczna panna”, „Przybieżeli do Betlejem”, „Prowadź gwiazdeczko” (a cappella) – muz. Maciej Małecki, sł. Elżbieta Szeptyńska, „Mędrcy świata”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, „Dziś z żywota Pańskiego” – muz. Maciej Małecki, sł. Stanisław Herakliusz Lubomirski, „Bóg się rodzi”.

 Obsada:

Chór Opery na Zamku w Szczecinie

Orkiestra Opery na Zamku w Szczecinie

Dyrygent: Małgorzata Bornowska

 

Fot. z prób: Opera na Zamku