Gmina Kołobrzeg wśród laureatów ministerialnej „Bitwy o wozy”

Wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinz opublikował dziś listę gmin, które wygrały wozy strażackie. Przypomnijmy, że miały je otrzymać te gminy, które wykażą się największą frekwencją w drugiej turze wyborów. Było o co walczyć,  gdyż mają to być wozy nowoczesne, warte około 800 tysięcy złotych. Wśród laureatów jest gmina Kołobrzeg.

  • Otrzymaliśmy od PKW listę gmin z najwyższą frekwencją wyborczą w II turze wyborów na terenie byłych 49 województw z wyłączeniem laureatów z I tury. W ciągu dwóch tygodni wójtowie i burmistrzowie otrzymają w MSWiA oficjalne promesy na zakup wozów strażackich – zapewnił Paweł Szefernaker, podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji. (poniżej dalsza część tekstu)

W akcję zaangażował się Urząd Gminy oraz lokalne jednostki OSP, w szczególności OSP Korzystno z inicjatorem Bogusławem Grygielem, prezesem Zarządu Oddziału Powiatowego OSP na czele.

  • Ulotki, plakaty, informacje w internecie i eterze przyniosły skutek, a niezwykle wysoka frekwencja mieszkańców Gminy Kołobrzeg (76,83%) zapewniła nam zwycięstwo. I tak za sprawą inicjatywy Ministerstwa, zaangażowaniu strażaków, mieszkańców i urzędników, gminna jednostka wzbogaci się o niezwykle potrzebny, nowoczesny wóz. Wszyscy wspólnie stanęli na wysokości zadania! Gratulujemy i dziękujemy – informuje gmina na swoim profilu.