Nie tylko Sunrise Festival. W tym roku aż cztery duże imprezy w Podczelu

Organizatorzy czterech dużych wydarzeń, które wydarzą się tego lata w kołobrzeskiej dzielnicy Podczele, spotkali się  dzisiaj z dziennikarzami. Przedstawiony został program czterech imprez, które wzbogacą program letnich atrakcji. 

Pierwsza z nich rozpocznie się już 4 lipca, a będzie to Międzynarodowy Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych i Samolotów. Impreza ta odbędzie się już po raz 26 i ma swoich wiernych fanów. To wydarzenie łączy entuzjastów historii wojskowości i techniki w niepowtarzalnej scenerii Nadmorskiego Parku Kultury w Podczelu, Kołobrzeg. Program wydarzenia jest bardzo obszerny. Przewidziana jest m.in. parada wozów militarnych, inscenizacje batalistyczne, prezentacja zabytkowego sprzętu, pokazy samolotów, przejażdżki ciężkim sprzętem, loty widokowe i kuchnia wojskowa. Przewidziany jest również bazar militarny oraz koncerty gwiazd: Elice – Reggaeside (czwartek, 4 lipca), IRA – Urszula – Big Cyc (piątek, 5 lipca), ŁYDKA GRUBASA, BAJM oraz BLUE CAFE – sobota, 6 lipca. Szczegółowy program imprezy – tutaj

Kolejną imprezą, która wydarzy się dwa tygodnie później, czyli w dniach 19-21 lipca, to Sunrise Festival – impreza, której przedstawiać nie trzeba, ale która w tym roku jest imprezą jubileuszową. Na 4 scenach festiwalu, przez 3 dni wystąpi ponad 80 artystów z Polski i zagranicy. Wśród artystów znajdują się przedstawiciele gatunków takich jak house, trance, techno, big room, hardstyle, future house, progressive house, bass house i melodic techno. Do tegorocznej edycji festiwalu dołączył m.in. Darude – autor “Sandstrom” jednego z najlepiej sprzedających się singli tanecznych w historii muzyki elektronicznej. Kultowy utwór łączy pokolenia, co świetnie oddaje ducha tegorocznej edycji wydarzenia. W lineupie festiwalu pojawił się także autor “Saltwater”, “Halcyon”, Don’t Give Up” czy “Poppiholla” – Chicane. Warto zaznaczyć, że występy na żywo artysty są niezwykłą rzadkością, zwłaszcza od momentów, gdy “Offshore”, a potem “Saltwater” stały się utworami, które towarzyszyły fanom przy wschodach i zachodach słońca na Ibizie.
Pełny lineup festivalu znajdziecie tutaj.

Kolejne wydarzenie to Sun Festival –  najgorętszy muzyczny festiwal w samym środku lata, który odbywa się w ostatni weekend lipca w Kołobrzegu, w legendarnym dla fanów muzyki Nadmorskim Parku Kultury. W tym roku są to dni 26-28 lipca. Sun Festival to najwięksi polscy i zagraniczni artyści, sceny i technika na światowym poziomie. Sun Festival to również miasteczko festiwalowe, w którym przygotowano wiele atrakcji:  różnorodną gastronomię, street art, taniec, rozmaite stoiska partnerów czy strefę gamingową. Również i tutaj organizatorzy przygotowali pełną informację dla zainteresowanych, którą możecie zobaczyć na stronie internetowej: www.sunfestival.pl, natomiast lineup: tutaj.

Ostatnia, czwarta impreza, to wydarzenie BALTIC DRIVE&FLY FESTIVAL, które planowane jest w dniach 15-18 sierpnia.

To niezwykłe wydarzenie wakacyjne łączące miłośników motoryzacji. Festiwal prezentuje pojazdy z różnych epok i regionów, w tym amerykańskie, europejskie oraz z okresu PRL, a także kampery, helikoptery i samoloty. Urozmaicony koncertami, konkursami i pokazami, zapewnia atrakcje dla całej rodziny, w tym imprezy dla dzieci i zawody sportowe. Jest to idealne miejsce dla entuzjastów motoryzacji i aktywnego wypoczynku, łączące pasję do pojazdów z nadmorską atmosferą. Oprócz wystaw pojazdów, festiwal oferuje bogaty program koncertów muzycznych, dostarczając niezapomnianych wrażeń i emocji. Dla uczestników przygotowano również szereg konkursów i pokazów, które zapewniają rozrywkę dla każdego, niezależnie od wieku. Dla najmłodszych gości zorganizowane są imprezy towarzyszące, w tym różnorodne atrakcje i zabawy, gwarantujące świetną zabawę dla całej rodziny.

Baltic Drive&Fly Festival to także miejsce dla fanów sportu, gdzie odbywają się zawody sportowe. Jest to idealna okazja, by połączyć pasję do motoryzacji z aktywnym wypoczynkiem, ciesząc się jednocześnie pięknem nadmorskiego krajobrazu. Festiwal stanowi znakomitą platformę do spotkań miłośników motoryzacji, gdzie każdy może podzielić się swoją pasją i zainteresowaniami. O szczegółach organizatorzy informują na stronie internetowej bdffestival.pl

O szczegółach każdej z imprez będziemy informować na bieżąco, w miarę zbliżających się wydarzeń.