Kołobrzeg: Nowy klub w Radzie Miasta, Jacek Woźniak ogłasza start w wyborach o fotel prezydenta miasta

Dziś, tj. 29 listopada 2023r. w biurze Rady Miasta Kołobrzeg odbyło się spotkanie ugrupowania Koalicji Samorządowej OK Samorząd z dziennikarzami. Radna Karolina Szarłata  – Woźniak poinformowała, że od dziś w Radzie Miasta Kołobrzeg swoją działalność rozpoczyna klub radnych Koalicja Samorządowa:

  • Zebrani tutaj radni przystąpili do dużej, ogólnopolskiej rodziny samorządowej, Koalicji Samorządowej OK Samorząd. Z tego powodu powołujemy dziś do życia w Radzie Miasta Kołobrzeg klub radnych Koalicji Samorządowej. Misją naszego klubu jest działanie ponad partyjnymi działaniami, promowanie idei samorządowej i wspieranie lokalnej społeczności. Jesteśmy otwarci na dialog i współpracę ze wszystkimi uczestnikami życia publicznego zarówno w naszym mieście, powiecie, jak i w województwie –   mówiła radna.

Radny Jacek Woźniak zwrócił uwagę, że podobny klub powstał w ubiegłym tygodniu w Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego. Liderami tej koalicji w naszym regionie jest prezydent Szczecina Piotr Krzystek oraz Olgierd Kustosz, wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego.

  • Koalicja Samorządowa w przyszłej kadencji będzie liczącym się podmiotem województwa zachodniopomorskiego. Zaryzykuję stwierdzenie, graniczące wręcz z pewnością, że bez Koalicji Samorządowej nie zafunkcjonuje żadna większość w sejmiku województwa. To jest istotne, gdyż to sejmik województwa będzie dzielił gros środków, które będą przeznaczane na rozwój samorządów. Jednocześnie odpowiadając na apele, by tę decyzję podjąć szybko, mając w ogromnym szacunku głosy wsparcia, które do mnie docierają, chciałbym poinformować, że zamierzam ubiegać się o funkcję prezydenta miasta Kołobrzeg z list Koalicji Samorządowej.

Radny podkreślił, że będzie to ciekawa kampania, gdyż przyjdzie zmierzyć mu się z urzędującym prezydentem, co nie jest – jak określił: prostym tematem.

  • Jestem przekonany, że ta kampania będzie prowadzona w sposób całkowicie demokratyczny, a jednocześnie z dużą życzliwością do siebie. Nie ukrywam, że rozmawiamy i będziemy rozmawiać ze wszystkimi, w wyborach i po wyborach – mówił radny. Nawiązał również do rozmów z obecną prezydent miasta: – Nie będę ukrywał, że rozmawiamy ze sobą po to, by sprawdzić, czy emocje  tej kadencji będą miały wpływ na ewentualne  rozmowy na temat tego, jak ma kampania wyglądać, jak będą wyglądały rozmowy po wyborach. Nie mam żadnych negatywnych odczuć w stosunku do nikogo, jesteśmy otwarci na dialog i rozmowę ze wszystkimi – podsumował radny.

Do współpracy oraz rozmów zachęcał również znany przedsiębiorca kołobrzeski, będący również wykładowcą –  Bartosz Kołodziejczyk. Przypomnijmy, że w poprzednich wyborach samorządowych radny Jacek Woźniak przegrał w drugiej turze z obecną prezydent zaledwie 317 głosami. Jak będzie wyglądała tegoroczna kampania? Będziemy informować na bieżąco.