Nie mamy nic wspólnego z jakimiś żenującymi gazetkami. Oświadczenie.

Szanowni Państwo.

Od tygodnia jesteśmy atakowani telefonicznie, mailowo, a głównie przez komunikator FB w związku z jakąś naprawdę – naszym zdaniem – paskudną akcją gazetkową w skrzynkach pocztowych. Kiedy jeden z Czytelników podesłał nam ów „dokument”, nie mogliśmy uwierzyć, że takie coś przed wyborami mogły wypuścić jakiekolwiek media, a tym bardziej „niezależne”. Wielu z Was nie doczytało nawet, że taką pożal się Boże gazetkę wypuściła jakaś fundacja – większość z Was znalazła drugi człon nazwy na portalu FB i po prostu nie pytając, nie sprawdzając, wylewała ściek wyzwisk na nas.

Jesteśmy portalem internetowym o zasięgu regionalnym już ponad 5 lat. Nazwaliśmy się niezależne.media tylko dlatego, że mieliśmy – i nadal mamy – plany rozwojowe dotyczące tematycznych nazwijmy to „subportali”. Nazwa nie miała nic wspólnego z polityką. Zarejestrowaliśmy ją sądownie w rejestrze tytułów prasowych tak, jak niegdyś (obecnie zresztą również) rejestrowało się gazety i czasopisma drukowane. Naszym wydawcą jest firma prywatna, nie jakaś fundacja, która z niezależnością ma najwyraźniej tyle wspólnego, co ja z Piastem Kołodziejem.

Jako dziennikarz pracuję w regionie już 30 lat. Nigdy nie spotkałam się z takim zeszmaceniem większości mediów, jakie ma miejsce obecnie. Trudniej jednak jest mi uwierzyć w to, jak łatwo można manipulować ludźmi, którzy nie doczytają, nie sprawdzą, ale głos zabierają bardzo chętnie. Chociaż rzeczownik „głos” wydaje się nadużyciem.

Nie możemy pójść do sądu nawet, bo nazwać się każdy może jak chce. Co innego portal regionalny, co innego fundacja – każdy rejestruje się gdzie indziej. Tu nastąpił fatalny dla nas zbieg nazw własnych. A wystarczyło doczytać, wejść na stronę owej fundacji – a wszystko byłoby jasne.

Żeby było zrozumiałe: nie gniewamy się. W życiu nie mieliśmy takich zasięgów na FB, więc jakiś plus tej całej akcji jest 😉 Nie o taki rozgłos nam co prawda chodziło, ale cóż poradzić. Kto umie czytać – ten zrozumie, kto ma z tym problem, niniejszego oświadczenia i tak nie przyjmie do wiadomości. Niemniej wszystkich pozdrawiamy serdecznie. Bądźcie nieco mądrzejsi 15 października.

Żaneta Czerwińska,

redaktor naczelna portalu prasowego.

Informacyjnego.

Regionalnego.

Z Zachodniopomorskiego.