Szlakiem kołobrzeskich Marianów – terenowa gra miejska

Regionalne Centrum Kultury im. Z. Herberta zaprasza mieszkańców i turystów do udziału w terenowej grze miejskiej „Kołobrzeskie Mariany – detektywi historii”. Gra ma bawić i edukować oraz zaznajamiać uczestników z ciekawostkami historycznymi dotyczącymi naszego miasta. W tej atrakcyjnej formie rozrywki, istotnym elementem jest przestrzeń miejska (zarówno śródmiejska jak i nadmorska), po której poruszają się uczestnicy. Motywem przewodnim są oczywiście rzeźby mew, czyli ,,kołobrzeskie Mariany”. Celem gry jest wspólna zabawa i przeżycie niezapomnianej przygody niezależnie od wieku. Gracze będą mogli poznać mniej znane atrakcje turystyczne Kołobrzegu. Zadania dopasowane są do tematyki gry oraz wieku uczestników.

 

Gra odbywać będzie w każdą środę lipca i sierpnia (naprzemiennie – dwie trasy):

Trasa śródmiejska (5.07; 19.07; 2.08; 16.08)

Zapisy do udziału w grze trwają w środy w godz. 15.00 – 16.00 na placu przed głównym wejściem do budynku Muzeum Oręża Polskiego przy ul. Emilii Gierczak 15.

Gra rozpoczyna się o godzinie 16. Uczestnicy otrzymują materiały związane z grą i poruszają się zgodnie z trasą wyznaczoną na mapie. Zadania na trasie wyznaczają nasze ,,Mariany”. Są to najczęściej zadania sprawnościowe dostosowane do wieku uczestników.

Zadania poprowadzą edukatorzy w charakterystycznych strojach, nawiązujących do historii miasta oraz obiektów znajdujących się na trasie. Edukatorzy krótko też opowiedzą o miejscu czy budynku, przy którym będą wykonywane zadania. W jednym z punktów będzie można skosztować ogórków kiszonych na kołobrzeskiej solance.

Poruszając się po trasie, uczestnicy mogą zapoznać się z ciekawostkami historycznymi dotyczącymi niektórych budynków oraz miejsc, które zostaną opisane i przekazane w pakiecie startowym. To duża zaleta gry, szczególnie dla turystów.

Gra śródmiejska trwać będzie około 3 godzin. Zakończenie przewidziano na godzinę 19. w Marinie Solnej. Tam też będzie można obejrzeć ,,Rybacką chatę” oraz zrobić pamiątkowe zdjęcie w średniowiecznym monidle. Po podsumowaniu nastąpi wręczenie uczestnikom drobnych upominków.

Trasa nadmorska (12.07; 26.07; 9.08; 23.08)

Zapisy do udziału w grze trwają w środy w godz. 15.00 – 16.00 obok Pomnika Sanitariuszki przy ul. Władysława Sikorskiego (okolice kortu tenisowego).

Uczestnicy otrzymają pakiety startowe i od godziny 16. będą wykonywać zadania zgodnie z punktami zaznaczonymi na mapie. Przebieg gry jest podobny do trasy śródmiejskiej (edukatorzy na trasie w wyznaczonych punktach, przy ,,Marianach” zadania zręcznościowe). Również w tej wersji będzie można skosztować ogórków kiszonych na solance, jak również zobaczyć rekonstrukcję warzelni soli. Zakończenie przewidziano około godz. 19. w Marinie Solnej. Po obejrzeniu ,,Rybackiej chaty” i wręczeniu upominków, będzie można wykonać pamiątkowe zdjęcie.

Podczas gry obowiązuje zakaz używania pomocy elektronicznych: telefonów, smartfonów, laptopów. Udział jest bezpłatny.