Koncerty z nutą humoru: Opera na Zamku wyjeżdża w plener z Letnim Festiwalem Operowym

Artyści Opery na Zamku w Szczecinie opuszczają zamkowe mury i wyjeżdżają do miejscowości turystycznych z czwartym już Letnim Festiwalem Operowym. Wspaniała zabawa zapewniona, wystarczy zabrać ze sobą dobry nastrój. To będą niezapomniane wieczory w plenerze! Zapraszamy serdecznie na zbliżający się weekend.

Wakacje! Wieczorami, gdy już pora odpocząć od słońca i plażowania – Opera na Zamku w Szczecinie proponuje widzom wysokiej jakości muzyczną podróż, wraz z artystami Opery, orkiestrą i muzyką graną na żywo. To będzie niezwykły wyjazd Opery poza własną siedzibę… na plaże, do amfiteatrów… AŻ CZTERY KONCERTY! Dotychczasowa frekwencja świadczy o tym, ze festiwal operowy w województwie zachodniopomorskim, które niezwykle szybko rozwija turystykę, jest bardzo mieszkańcom i turystom potrzebny. Kurorty to doskonałe miejsca na pokazanie artystycznych możliwości jedynego w regionie teatru muzycznego i uprzyjemnienie czasu wczasowiczom z całej Polski i spoza granic kraju, spragnionych dźwięków. Do czasu Letniego Festiwalu Operowego w miejscowościach turystycznych brakowało tak dużych widowisk ze sfery kultury wysokiej. Są festiwale, koncerty techno, disco polo… Ale potrzebny jest też wypoczynek przy muzyce klasycznej. Zresztą nie trzeba być miłośnikiem muzyki klasycznej, by zakochać się w muzyce, którą oferuje Opera na Zamku, jej artyści i oczywiście – wybitni kompozytorzy. Repertuar będzie „lekki”, pełen szlagierów z oper, operetek i musicali, tych, o których nawet często nie wiemy, że znamy je świetnie – znamy i lubimy. Usłyszymy między innymi najpiękniejsze utwory W.A. Mozarta, G. Donizettiego, I. Kálmána, J. Straussa. Całości muzycznej uczty dopełni prowadzący galę, który okrasi całość występu anegdotami i ciekawostkami.

 Soliści: Ewa Olszewska, Lucyna Boguszewska, Tomasz Łuczak, Janusz Lewandowski, Paweł Wolski, Łukasz Ratajczak. Dyrygent w Świnoujściu i Kołobrzegu: Vladimir Kiradjiev. W Siemczynie i Połczynie-Zdroju – Olga Bila (fortepian) oraz kwartet smyczkowy „Ba-rock”. Wieczory przy muzyce i zachodzie słońca poprowadzi Dariusz Hibler.

 Terminy:

  • Kołobrzeg, 30 czerwca, godz. 20.00: „Operetki smak” – koncert z nutą humoru (biletowane)

Soliści Opery na Zamku: Ewa Olszewska, Lucyna Boguszewska, Janusz Lewandowski, Tomasz Łuczak, Łukasz Ratajczak, Paweł Wolski, Orkiestra Opery na Zamku pod batutą maestro Vladimira Kiradjieva

Prowadzenie: Dariusz Hibler

  • Połczyn Zdrój, 1 lipca, godz. 14.00: „Uwertura lata – koncert z operetką i musicalem” (bezpłatne)

Soliści Opery na Zamku: Ewa Olszewska, Łukasz Ratajczak, Tomasz Łuczak oraz Olga Bila – fortepian i kwartet smyczkowy „Ba-rock”

Prowadzenie: Dariusz Hibler

  • Siemczyno, 1 lipca, godz. 20.00: „Uwertura lata – koncert z operetką i musicalem” (bezpłatne)

Soliści Opery na Zamku: Ewa Olszewska, Łukasz Ratajczak, Tomasz Łuczak oraz Olga Bila – fortepian i kwartet smyczkowy „Ba-rock”

Prowadzenie: Dariusz Hibler

  • Świnoujście, 2 lipca, godz. 20.00: „Operetki smak. Koncert z nutą humoru” (bezpłatne)

 Soliści Opery na Zamku: Ewa Olszewska, Lucyna Boguszewska, Janusz Lewandowski, Tomasz Łuczak, Łukasz Ratajczak, Paweł Wolski oraz orkiestra Opery na Zamku pod batutą maestro Vladimira Kiradjieva

Prowadzenie: Dariusz Hibler

Patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Olgierd Geblewicz.