Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński z wizytą w Kołobrzegu

Na zaproszenie posła Czesława Hoca prezes PiS Jarosław Kaczyński w sobotę, 1 października, odwiedził Kołobrzeg. Spotkanie, które zorganizowano w Marine Hotel, skierowane było głównie do działaczy lokalnych i zwolenników PiS, nie zabrakło również głównych działaczy z regionu. Prezes podczas swojego przemówienia odniósł się do różnych kwestii ogólnokrajowych, a po przemówieniu odpowiadał na pytania, zadawane przez obecnych zaproszonych.

  • Dążymy na każdym froncie do tego, aby Polska ciągle pięknie się rozwijała. I nie poprzestaniemy, bo dobro naszego kraju jest najważniejsze, a zwycięstwo w wyborach w 2023 roku to przypieczętuje – zapewniał prezes.

Zapowiedział również wysoką rewaloryzację, w tym tzw. „trzynastkę” i „czternastkę”. Poruszył również temat reparacji. Na zadane na ten temat pytanie zapowiedział, że być może w przyszłym tygodniu wystosowana zostanie nota w sprawie reparacji.

  • Nie zgadzamy się na niemiecką dominację – podkreślił.

Prezes poruszył również kwestię polityki obronności kraju, która zdaniem prezesa jest bardzo ważną kwestią suwerenności.

  • …żebyśmy nie podzielili losu Ukrainy – dodał.

Prezes poruszył również temat Polskiego Ładu i zapewnił, że środki nie są przyznawane według przynależności partyjnej, a „po prostu dla ludzi”.

Poseł Czesław Hoc jest zadowolony z wizyty prezesa Kaczyńskiego.

  • To dobry rząd na trudne czasy. Jest moc i entuzjazm – zapewnił na swoim profilu w mediach społecznościowych.

Wizycie towarzyszyła kontrmanifestacja przeciwników PiS. Utworzono nawet wydarzenie na jednym z portali społecznościowych, gdzie zapraszano, by powitać prezesa i „podziękować” za „destrukcję państwa i podzielenie Polaków”, ale przybyło na nią zaledwie kilka osób. Wizytę prezesa zabezpieczali policjanci.

Wizyta prezesa Kaczyńskiego w Kołobrzegu to kolejny przystanek podczas wizyt w całym kraju. Wcześniej odwiedził Koszalin, kolejne dni to Stargard i Szczecin.