Zakończyła się akcja “Ryś- 22”

W piątek, 23 września br. dowódca „Dwunastki” generał dywizji doktor Dariusz Parylak oficjalnie zakończył ćwiczenie taktyczne z wojskami pk. RYŚ-22.

Żołnierze z 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej powracali z manewrów pk. “Ryś -22”. W ćwiczeniu rozegranym w południowo – zachodniej Polsce wzięło udział ponad 3500 polskich i amerykańskich żołnierzy z amerykańskiej 4 Dywizji Piechoty, a także żołnierze oddelegowani z wielu jednostek wojskowych. Głównym celem ćwiczenia było sprawdzenie planowania i prowadzenia działań taktycznych oraz ogniowych.

Ćwiczenie taktyczne “Ryś-22” realizowane było nie tylko na poligonach południowo – zachodniej Polski, ale również poza ich granicami. Głównym celem ćwiczenia było sprawdzenie planowania i prowadzenia działań taktycznych oraz ogniowych. Realizowane było nie tylko na poligonach południowo – zachodniej Polski, ale również poza ich granicami. Żołnierze i ciężki sprzęt 12 Dywizji rozmieszczonej na co dzień od Lęborka przez Szczecin do Sulechowa, byli przetransportowani drogami publicznymi oraz koleją, co dodatkowo stanowiło odpowiednie wyzwanie dla logistyków.  Jeden z transportów można było zobaczyć wczoraj, tj. w niedzielę, 25 września, na kołobrzeskim dworcu PKP.  Jest to sprzęt  3 Batalionu Zmechanizowanego z Trzebiatowa. Do tematu “Dwunastki” i jej działalności będziemy jeszcze powracać.