Wypadek masowy na przejeździe kolejowym. To tylko ćwiczenia, i to jakie!

W sobotę, 24 września, odbyły się ćwiczenia “Wypadek masowy na przejeździe kolejowym 2022”. Były to ćwiczenia, zorganizowane przez Stowarzyszenie Grupa Ratownicza Paramedic, wspólnie z jednostkami OSP z terenu powiatu kołobrzeskiego: Dygowo, Korzystno, Kukinia, Stary Borek, Ustronie Morskie oraz Wartkowo. Scenariusz zakładał udział pociągu i samochodu osobowego. Poszkodowanymi byli zarówno pasażerowie samochodu osobowego jak i pasażerowie pociągu. Ćwiczenia miały na celu wypracowanie wspólnych schematów działań pomiędzy różnymi jednostkami, działanie po przez selekcję poszkodowanych do czasu przyjazdu państwowych służb ratowniczych.

  • Dla nas bardzo ważnym aspektem było szkolenie, w którym to mogliśmy przećwiczyć schematy postępowań oraz to, aby pokazać naszym młodym adeptom sztuki ratowniczej przebieg akcji podczas większego wypadku. Wielu z nich wiąże swoją przyszłość z medycyną i chcieliśmy żeby chociaż zaczątek tej wiedzy posiadali – mówią przedstawiciele SGR “Paramedic” z Kołobrzegu.

Organizatorzy akcji dziękują: Kopernik Volunteer Rescue SQUAKopernik Volunteer Rescue SQUAD IKopernik Volunteer Rescue SQUADperI LO Dwujęzyczne im. Mikołaja Kopernika w Kołobrzeg, jednostkom OSP, które brały udział w ćwiczeniach, PKP Intercity za użyczenie wagonu kolejowego, Pomocy Drogowej Trans-Hol za dostarczenie samochodu oraz p. Jolancie Chmarze za współpracę z lokalnymi służbami.

Grupie SGR Paramedic i wszystkim współorganizatorom gratulujemy akcji oraz pomysłu. Wydarzenie uwieczniła na zdjęciach Małgorzata Abramowicz, OSP Wartkowo i SGR Paramedic.