Zlot Miłośników marki Land Rover nad jeziorem Lubie. Rodzinna zabawa i cel charytatywny

Tradycyjnie w drugi weekend lipca odbył się już po raz XII Międzynarodowy Zlot Miłośników marki Land Rover. LR Only 2022. To wydarzenie przyciągnęło po raz kolejny nie tylko samych użytkowników tej niezwykłej marki, ale i całe rodziny.

Miejscem Zlotu był kemping Inter Nos nad pięknym jeziorem Lubie (woj. zachodniopomorskie). Tor trialowy miał miejsce na Poligonie Drawskim – największym czynnym poligonie wojskowym w Europie – Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych. To doskonałe miejsce ćwiczeń dla wszelkich rodzajów wojsk lądowych z uwagi na zróżnicowany charakter terenu. Znaleźć tu można bagna, piaski, otwarte przestrzenie, lasy i jeziora – co tworzy krainę wręcz stworzoną dla pojazdów marki Land Rover.

Zlot miał w założeniu nie tylko spotkanie rodziny Landroverów. Stara landroverowa prawda mówi: “Benzyna płynie w naszych żyłach, bo pomaganie mamy we krwi” i w związku z tym organizatorzy po raz kolejny wspierają walczącą Ukrainę.

  • Założyliśmy zrzutkę na zakup kolejnego ambulansu dla Ukrainy – mówi Paweł Moliński, współorganizator Zlotu. – Już kilkanaście osób zasiliło zrzutkę, a to dopiero początek – dodaje i  zachęca do wpłaty każdej kwoty.

Celem zrzutki jest zebranie funduszy na zakup, dokonanie niezbędnych napraw technicznych, zakup paliwa do używanego ambulansu (karetki medycznej), która zostanie przekazana nieodpłatnie Służbie Zdrowia w Ukrainie. Poprzednie ambulanse kursują niemal cały czas tam, gdzie są potrzebne.

Jeśli chcesz dorzucić się do kolejnego ambulansu, zobacz zrzutkę tutaj

Podczas zlotu nie sposób było nie zauważyć strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubieszy i ich LR Defendera. To pojazd rozpoznawczo -ratowniczy, pozyskany od Straży Granicznej, całkowicie odrestaurowany i wyremontowany dzięki Landstore.pl – głównemu sponsorowi zlotu LR ONLY 2022. Podczas zlotu ten wyjątkowy LR Defender przeszedł przegląd serwisowy przeprowadzony przez specjalistów z AUTOLAND, obecnych na miejscu w ramach współpracy serwisowej. Druhnom i druhom z OSP Lubiesz posłuży jeszcze wiele lat.

Cały Zlot zakończył się galą i wręczaniem nagród.

Tymczasem zapraszamy do krótkiej galerii zdjęć. Więcej z tegorocznego Zlotu oraz z poprzednich znajdziecie Państwo na stronie www.lronly.pl – tu również będą informacje o kolejnych Zlotach. Planowany następny Zlot: jak zwykle w drugi weekend lipca 2023. Zapraszamy już dziś.