Ojciec i syn z Grzybowa w długometrażowym filmie o kitesurferach. Zaproszenie do Multikina

W jednym z rozdziałów występuje dwóch Marków Rowińskich z Grzybowa. Junior to wielokrotny i aktualny mistrz Polski freestyle uznawany za jednego z czołowych zawodników na świecie a ojciec to promotor kitesurfingu, autor międzynarodowego prawa dla kajciarzy, organizator zawodów i wciąż aktywny zawodnik kite race. W filmie ojciec i syn dzielą się z widzem swoją pasją i opowiadają o zawodach i kajtowych relacjach w rodzinie.

 

Kitesurfing jest jednym z najbardziej popularnych sportów wodnych na naszym wybrzeżu. Praktycznie każdego wietrznego i ciepłego dnia widzimy szybko przesuwające się latawce wzdłuż kołobrzeskiej lub grzybowskiej plaży. Nikogo już nie dziwią kajciarze pływający u nas zimą. Latem na kołobrzeskim morskim amfiteatrze (molo, promenada, port) odbywają się zawody Pucharu Polski kitesurfingowej klasy olimpijskiej pod nazwą Kołobrzeg Kite Challenge. Zaczynają przyjeżdżać do nas najlepsi polscy i zagraniczni kajciarze na treningi.

Ten sport nie ma jeszcze 25 lat a dorobił się wielu odmian i można go uprawiać nie tylko na wodzie. O wielowymiarowości tego sportu opowiada pierwszy polski długometrażowy film Allseasons Kite Movie, którego będzie można obejrzeć w koszalińskim Multikinie w dniu 18 listopada o godz.2000. Film ma 10 rozdziałów pokazujących zmagania kitesurferów na morskich falach, trawiastym lądzie i górskim śniegu.

W jednym z rozdziałów występuje dwóch Marków Rowińskich z Grzybowa. Junior to wielokrotny i aktualny mistrz Polski freestyle uznawany za jednego z czołowych zawodników na świecie a ojciec to promotor kitesurfingu, autor międzynarodowego prawa dla kajciarzy, organizator zawodów i wciąż aktywny zawodnik kite race. W filmie ojciec i syn dzielą się z widzem swoją pasją i opowiadają o zawodach i kajtowych relacjach w rodzinie. Premiera filmu odbyła się w warszawskich Złotych Tarasach 30 września. Zdjęcia z premiery poniżej.

Zapraszamy do Multikina w Koszalinie na zapierające dech w piersiach krajobrazy, najlepsi na świecie zawodnicy, najnowsze technologie realizacji, najbardziej skomplikowane ewolucje i niczym nieskrępowana wolność. Przygoda. Obcowanie z żywiołami. Poczucie więzi z naturą. Allseasons to hołd złożony wszystkim, którzy uprawiają kitesurfing w zgodzie z naturą oraz celebracja tego sportu nie tylko jako środka transportu, ale także wehikułu na pokładzie, którego można dotrzeć w głąb ludzkiej duszy.

https://allseasonsmovie.com/

https://multikino.pl/wydarzenia/sport/allseasons-polski-film-kitesurfingowy

https://www.facebook.com/allseasonsmovie