III Trzcińskie Spotkania z Historią

W ostatni weekend czerwca w Trzcińsku Zdroju (Zachodniopomorskie) odbyły się obchody 740-lecia miasta. Organizatorem głównym była Fundacja “Droga Lotha”. Niezmiernym powodzeniem cieszyły się stoiska rekonstruktorów, ale przede wszystkim Turniej Walk Rycerskich, które w całości możecie obejrzeć tutaj: https://www.youtube.com/watchfbclid=I…

W ramach obchodów 740-lecia miasta Trzcińsko Zdrój odbyły się:

“Trzcińskie Spotkania z Historią 2021” – dofinansowane przez Gminę Trzcińsko-Zdrój,

“Turniej Walk Rycerskich w Trzcińsku-Zdroju 2021” – dofinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego,

“Festiwal Średniowiecznych Machin Oblężniczych w Trzcińsku-Zdroju 2021” – finansowany z Programu Społecznik,

“Warsztaty Rzemiosł Dawnych w Trzcińsku-Zdroju 2021” – dofinansowane przez Powiat Gryfiński i Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego.

Organizatorzy dziękują w szczególności:

* TCK – Trzcińskie Centrum Kultury za zapewnienie nagłośnienia, oprawy muzycznej i tanecznej,

* HISTORICUM – za doskonałą organizację Gal Walk Rycerskich pod patronatem WMFC,

* Stowarzyszeniu Miłośników Ziemi Trzcińskiej za organizację wydarzeń towarzyszących. Składają również ogromne podziękowania dla SPONSORÓW: * Husqvarna Chojna – Wanda Bazan, * DAVPOL – Dawid Bugajski, * STOLDOM – Paweł Śmigielski, * ROLBUD Trzcińsko-Zdrój * Gospodarstwo rolne – Zdzisław Pieróg, * Zakład Stolarski – Andrzej Płotkowski. * Firma ELVID – Piotr Mickiewicz za transmisję online oraz kierują je również do osób prywatnych, które wsparły imprezę.

Portal www.niezalezne.media był jednym z patronów medialnych tego wydarzenia.

  • Dziękujemy Andrzejowi Stasiukiewiczowi za wspaniałe zdjęcia z wydarzenia, za wspaniałe występy Medeiny – dziewczyny jesteście WSPANIAŁE!!! – mówią przedstawiciele Fundacji “Droga Lotha”. – Również firmie Cinemagic – film & fotografia za dokumentację walk WMFC, czekamy na premierę materiału z tych niesamowitych walk. Oczywiście gratulujemy zwycięzcom walk WMFC do zobaczenia za ROK! Zakład Komunalny oczywiście zadbał o przygotowanie terenu przed wydarzeniem, zawieszenie banerów na Bramach Miejskich i po zakończeniu wszystkich atrakcji zadbał o porządek i uprzątnięcie zebranych worków z odpadami. Dziękujemy!  Bez niesamowitych konferansjerów nie byłoby całego wydarzenia Krzysztof Olczak i Robert Wawryniuk! Dziękujemy!!! Dziękujemy wszystkim przybyłym gościom z całej Europy, którzy zaszczycili nas swoją obecnością oraz wszystkim tym, którzy oglądali nasze wydarzenie poprzez Internet i transmisję online. Bardzo dziękujemy naszym wspaniałym rekonstruktorom za liczne przybycie do Trzcińska-Zdroju i wspaniałą bezpieczną zabawę wspólnie przy ogniskach i murach miasta. To dla nas zaszczyt, że przybyliście do Trzcińska-Zdroju w tak licznym składzie. Oczywiście podziękowania dla wszystkich wolontariuszy i obsługi technicznej bez której nie dalibyśmy rady wszystkiego ogarnąć i dopilnować. Jest wiele rzeczy, które chcemy jeszcze poprawić i udoskonalić aby w przyszłym roku nasze wydarzenie miało wszystko dopięte na ostatni przysłowiowy guzik. Współpraca z wieloma instytucjami i wspólny kierunek działań, przynosi wspaniałe efekty a Trzcińskie Spotkania z Historią połączone z 740-leciem miasta pokazały co wspólnie możemy zrobić dla miasta, regionu, powiatu i województwa zachodniopomorskiego. Serdecznie dziękujemy!!! 

Po przetworzeniu przez Youtube jakości HD zapraszamy do obejrzenia relacji z tego wydarzenia. Nasz niezawodny tropiciel przygód Robert Maziarz specjalnie dla Was przeprowadził nawet wywiad z … sową. Oglądajcie i przybywajcie do Trzcińska, bo miasto piękne i przepełnione historią.