Poseł Hoc zachęca do szczepienia i udziału w Narodowej Loterii Programu Szczepień

O loterii państwowej dla osób zaszczepionych mówiono już wiele. W tej sprawie głosu nie zabrali oficjalnie kołobrzescy parlamentarzyści opozycyjni, natomiast poseł Czesław Hoc zachęca do udziału. Przypomina również jej zasady i wyjaśnia kwestie sporne. 

Przede wszystkim poseł podkreśla, że szczepionka to potrójne zwycięstwo:

  • Wzmacniasz zdrowie: zwiększasz poczucie bezpieczeństwa zdrowotnego,  zyskujesz szacunek – jesteś odpowiedzialny i roztropny, solidarny wobec innych i po trzecie: możesz wygrać atrakcyjne nagrody. Też dla samorządów – podkreśla poseł Czesław Hoc.

Narodowa Loteria Programu Szczepień rusza od 1 lipca. Przewidziano w niej między innymi:  500 zł dla co 2 000 uczestnika. Co tydzień będzie można wygrać 2 x 50 tys. zł + hulajnogi elektryczne i vouchery,  co miesiąc 2  razy po 100 tys. zł + samochody hybrydowe, a w finale 2 x 1 mln zł +samochody hybrydowe. Poseł podkreśla, że każdy ma cztery szanse na wygraną i podkreśla, że samorządy również na tym skorzystają. Mogą otrzymać  10 tys. zł – w zależności od liczby mieszkańców – na działania promocyjne w zakresie szczepień przeciw Covid-19. 100 tys. zł przewidziano na dowolny cel dla pierwszych 500 gmin, które osiągną wskaźnik 75 proc. zaszczepienia swoich mieszkańców. 1 mln zł na dowolny cel dla gmin na terenie każdego z 49 byłych województw, które osiągną najwyższy wskaźnik zaszczepienia swoich mieszkańców oraz 2 mln zł na dowolny dla gminy, która osiągnie najwyższy wskaźnik zaszczepienia w Polsce.

Czy ten program zadziała? O tym przekonamy się wkrótce. Do tematu tej loterii jeszcze będziemy wracać.