Mammobus nie stanął jak zwykle w centrum. Radna Brączyk zapytuje o powód

O tym jak ważna jest profilaktyka dla zdrowia, nie trzeba mówić. Kołobrzeska radna Renata Brączyk zwróciła uwagę na fakt, że do tej pory mammobus regularnie stawał na Skwerze Pionierów w Kołobrzegu, centralnym punkcie miasta. Niejednokrotnie była to okazja dla “zapominalskich”, by podejść, zarejestrować się, a nawet zostać przebadanym, jeśli były odpowiednie warunki. Tymczasem w tym roku mammobus pojawił się, ale … na obrzeżach miasta, przy ul. Żurawiej.
Od wielu lat Mammobus pojawiał się regularnie na Skwerze Pionierów. Doskonale widoczny, oznakowany. Kołobrzeżanki mogły dostać się do centrum w prosty sposób. W dodatku sam widok pojazdu skłaniał również “przypadkowych” przechodniów do refleksji o stanie zdrowia. W tym roku zabrakło Mammobusa na Skwerze Pionierów. Pojawił się natomiast na.. parkingu Straży Pożarnej. Widoczność? Kwestia dyskusyjna. Łatwość dojazdu? Niekoniecznie. A promocja wydarzenia? Hm…
Jak tylko otrzymam odpowiedź z Urzędu Miasta, podzielę się w tym miejscu” – informuje radna, gdyż złożyła zapytanie w tej sprawie do prezydent miasta Anny Mieczkowskiej. Jak tylko otrzyma odpowiedź, do sprawy wrócimy.