Zakończenie roku maturzystów

W piątek 30 kwietnia 2021 roku w szkołach ponadpodstawowych zakończyli rok szkolny 2020/2021 tegoroczni maturzyści. Z uwagi na obecny stan epidemii w kraju w tym roku szkolnym, podobnie jak w ubiegłym roku nie odbyły się uroczyste apele z okazji ukończenia szkoły przez uczniów klas maturalnych. Uczniowie odebrali świadectwa ukończenia szkoły od swoich wychowawców w gronie swoich klas.

Podczas zdalnej konferencji z dziennikarzami starosta kołobrzeski Tomasz Tamborski przedstawił dane dotyczące liczby uczniów klas maturalnych, którzy zakończyli rok szkolny 2020/2021 oraz liczbę absolwentów przystępujących do tegorocznych egzaminów maturalnych w szkołach naszego powiatu w roku 2021. W powiecie kołobrzeskim rok szkolny 2020/2021 w sumie ukończyło 663 uczniów klas maturalnych, z tego 638 tegorocznych absolwentów przystępuje do matury.

Jak mówi starosta Tomasz Tamborski:

  • W stosunku do roku ubiegłego, nastąpił wyraźny wzrost chętnych absolwentów z lat poprzednich, do przystąpienia do egzaminu maturalnego w roku bieżącym. W sumie jest ich 236. Widać tę tendencję prawie we wszystkich szkołach, oprócz I Liceum Ogólnokształcącego Dwujęzycznego im. M. Kopernika w Kołobrzegu. Wszystkie szkoły przygotowane są do przeprowadzenia egzaminów maturalnych zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministerstwa Edukacji Narodowej, z zachowaniem wszelkich środków ostrożności i przestrzeganiem reżimu sanitarnego.

Egzaminy maturalne zaczynają się we wtorek 4 maja i potrwają do 20 maja 2021 roku. Maturzystom życzymy najlepszych wyników, które spełnią wszystkie oczekiwania oraz wytrwałości, siły i uporu w realizacji planów oraz marzeń. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!

Zdjęcia z wręczenia świadectw jednej z klas maturalnych Zespołu Szkół Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza.

Fot. Starostwo Powiatowe Kołobrzeg