Kołobrzescy “Radni Niezależni” chcą, by na schodkach można było spożywać alkohol

Niedawno powstały klub “Radni Niezależni” w kołobrzeskiej Radzie Miasta złożył swój projekt uchwały, w którym wnioskują o ustanowienie odstępstwa od zakazu spożywania napojów alkoholowych na popularnych “schodkach” – czyli przy kołobrzeskim molo. 

Temat ten powraca od wielu lat, ale do tej pory nikt tematu nie doprowadził do końca mimo, że zwłaszcza w okresie letnim jest to przepis niemal martwy. Popularne “schodki” to ulubione miejsce kołobrzeżan i turystów i nierzadko bywa tak, że spożywany jest właśnie tam alkohol podczas wspólnych spotkań mimo powszechnego zakazu jego spożywania w miejscach publicznych. Z zamiarem odstępstwa od tego zakazu klub “Radni Niezależni” przygotował odpowiedni projekt uchwały.

Przedłożony projekt Uchwały wychodzi naprzeciw zgłaszanym od kilku lat postulatom o pozwolenie na spożywanie napojów alkoholowych w popularnych i lubianych miejscach spotkań mieszkańców miasta oraz turystów. Jednym z takich miejsc są schodki przy kołobrzeskim molo” – czytamy w uzasadnieniu projektu. Czy radni zajmą się tym projektem na najbliższej sesji i z jakim efektem, o tym poinformujemy po sesji, która zaplanowana jest na 30 marca br.