Zwolnienia z opłaty za sprzedaż alkoholu? Z inicjatywą może wystąpić tylko prezydent miasta

Kilka dni temu informowaliśmy o projekcie uchwały kołobrzeskiej radnej Renaty Brączyk odnośnie zwolnienia z pierwszej raty opłaty za sprzedaż napojów alkoholowych. Okazuje się, że w zakresie uchwałodawczym z takim projektem uchwały może wystąpić Prezydent Miasta.

  • “Choć treść nie budziła wątpliwości, prawnik współpracujący z Radą Miasta wskazał, że inicjatywa uchwałodawcza w tym zakresie może wystąpić wyłącznie ze strony Prezydent Miasta” – informuje radna i jeszcze wczoraj, tj. 16 marca, złożyła interpelację w tej sprawie.
  • “Pani Prezydent, wiele miast w Polsce wyszło z propozycją pomocy dla branży gastronomicznej, zwalniając z ww. opłaty (…). W mojej opinii uważam, że należałoby podjąć takie działanie, aby wspomóc przedsiębiorców z naszego miasta. Zwolnienie miałoby dotyczyć wyłącznie lokali gastronomicznych z wyłączeniem sklepów, które oferują sprzedaż detaliczną i hurtową napojów alkoholowych (…). Zwracam się więc z interpelacją, aby podjąć działania uchwałodawcze w omawianym zakresie” – pisze radna.

Jak prezydent miasta ustosunkuje się do tej interpelacji? Poinformujemy o tym, jak tylko radna otrzyma odpowiedź.