Pomóż kitesurferowi znaleźć deskę

Na prośbę Czytelnika – kołobrzeskiego kitesurfera – zamieszczamy apel z prośbą o pomoc w szukaniu deski:

W piątek (26/02/2021) około godziny 13:40 zgubiłem w wodzie swoją deskę, między TRMem a betonowym wejściem na plaże zachodnią.

Deska nie była podpisana, ale ma znaki szczególne dzięki którym można ją jednoznacznie zidentyfikować. Do dnia dzisiejszego deski nie znalazłem.

Model deski to: NORTH GONZALES (dokładnie jest to model 2012), deska jest w rozmiarze 138/41,5 cm (co jest napisane na desce), deska ma również czarno-niebieskie pady i strapy (wiązania na stopy surfera) również firmy NORTH model VARIO (co jest również napisane na nich, jest to model 2014, strapy mają małe czerwone metki), dodatkowo na desce jest czarna rączka NORTH. Dominującym kolorem deski jest biały z kolorowymi elementami (żółte, niebieskie, zielone). Deska ma 4 zielone finy (stateczniki) na spodzie.

Znaki szczególne deski:

Po pierwsze, deska jest w bardzo,bardzo dobrym stanie (pady i strapy również), poza dwiema rysami na spodzie z czego jedna z nich (głębsza) ma około 5 cm długości.

Po drugie, jeden fin (statecznik) na spodzie deski jest uszczelniony, co ewidentnie widać po bliższej inspekcji.

Deski szukałem od razu po zgubieniu i wyjściu z wody przez ponad 5 godzin (powinna wypłynąć na plaży marynarki wojennej, plaża zachodnia), gdyż wiatr tego dnia był zachodni, wiejący w stronę portu.

Deska jednak tam nie wypłynęła. Następnie tego samego dnia (Piątek) udałem się na plaże wschodnią, około godziny 18:40 i przeszedłem plażą od mola do Kamiennego Szańca, gdyż jest prawdopodobieństwo, że deska przepłynęła ponad wejściem do portu na stronę wschodnią, jednak też jej tam nie było. 

W sobotę (27/06/2021) o 06:00 rano udałem się ponownie na plażę zachodnią i przeszedłem plażą do marynarki wojennej, a konkretnie do samego portu (do betonowych zbrojeń) oraz płynąc na swojej desce SUP sprawdziłem całą długość wejścia do portu (od strony zachodniej), czy czasami deska nie została zepchnięta przez fale właśnie w te zbrojenia. Deski nie znalazłem.

Moim kolejnym krokiem było udanie się na plażę wschodnią, którą w czasie 3 godzin, przeszedłem plażą od kołobrzeskiego molo do samego Ustronia Morskiego, deski nie znalazłem.

Bardzo zależy mi na jej odzyskaniu, gdyż jest to mój nowy zakup (mam ją nie całe dwa tygodnie). Mój telefon kontaktowy to: 728 257 716

Byłem na policji, jednak nie przyjmują tego typu zgłoszeń.

Zależy mi również na zgłoszeniu tego zdarzenia, aby osoba która deskę znajdzie, uniknęła  przestraszenia, że z morza wypłynęła sama deska bez kitesurfera i zacznie to zgłaszać odpowiednim służbom które mogą zacząć, niepotrzebne w tym przypadku, działania poszukiwawcze osoby zaginionej na morzu.

Dołączam zdjęcia deski, padów i satrapów (wiązań na stopy)”