Rada Osiedla “Radzikowo” odwołała przewodniczącą. Następca zostanie powołany w styczniu

Jedno z najprężniej działających osiedli, jakim jest Radzikowo, od czasu ostatniego spotkania nie ma przewodniczącej Rady Osiedla. Dotychczas funkcję tę pełniła Danuta Pietrzela. Jednym z głównych powodów odwołania były m.in. skargi mieszkańców oraz brak aktywności, co przekładało się na organizację działalności osiedla. Przykładem jest chociażby brak przekazanego do prezydent miasta wniosku w sprawie imprezy na Placu 3 Pokoleń.

  • Trochę się tych powodów innych zebrało, skargi mieszkańców, jak na przykład mieszkańca ulicy Warszawskiej czy fakt, że Rada nie zbierała się wtedy, kiedy naprawdę trzeba było – komentuje radny Krzysztof Plewko. – Już w listopadzie powinna się Rada zebrać, żeby na przykład wystosować wniosek o przedłużenie umowy dzierżawy pomieszczenia. Nie jest rozpatrzona sprawa schroniska i wiele innych. Przewodnicząca nie miała czasu, zatem Rada zadecydowała o odwołaniu – dodaje.

Rada zbierze się 26 stycznia i powoła nową przewodniczącą. Nieoficjalnie wiemy, że głównym kandydatem jest Urszula Dżega – Matuszczak – doświadczony samorządowiec i wieloletnia radna zarówno Rady Miasta, jak i Rady Powiatu. Jak jednak się okaże, dowiemy się w styczniu.

Fot. FB Osiedle Radzikowo