Zostań ambasadorem swoich ulubionych sklepów i pomóż przez rekomendacje! Akcja #KupujLokalniewKg

Zbliża się końcówka jakże trudnego roku. Bilans pandemii może się okazać dla wielu firm okrutny, już dziś wiele z lokalnych sklepów, lokali gastronomicznych, zastanawia się nad dalszym funkcjonowaniem.

  • Jednak to też czas, w którym możemy zrobić, coś co ma duże znaczenie! – mówi kołobrzeska radna Renata Brączyk, która wpadła na pomysł, jak wesprzeć lokalne firmy.

Już wczoraj ruszyła akcja #KupujLokalniewKg. To bardzo prosty mechanizm: akcja polega na rekomendowaniu ulubionych firm, wskazywaniu ulubionych produktów i usług. Nie od dziś wiadomo, że reklama przez polecanie jest jedną z najbardziej skutecznych form marketingu, dlaczego zatem nie skorzystać z tego sprawdzonego pomysłu i zwłaszcza przed świętami wesprzeć swoich ulubionych sprzedawców lub ulubione miejsca?  Taki jest własnie cel taj akcji: bezpłatnie, a zarazem najskuteczniej wykorzystać tę formę reklamy, jaką są rekomendacje zadowolonych klientów.

Mechanizm jest bardzo prosty: na swoich facebookowych tablicach umieszczamy rekomendacje np.:

uwielbiam obiady od XYZ, obecnie można u nich zamówić pyszny catering świąteczny

moja kosmetyczna Pani XYZ jest specjalistką w pielęgnacji twarzy, obecnie można kupić u niej voucher na świąteczny prezent

w sklepie osiedlowym przy ulicy XYZ pojawiły się już świąteczne produkty w super cenach. Pamiętaj, aby zrobić tam chociaż symboliczne zakupy i wspomóc naszych sąsiadów

Następnie nominujemy znajomych, aby również umieścili swoje rekomendacje. Cała akcja ma swój hashtag: #KupujLokalniewKG.  Dodatkowo można dodać instrukcję:

Każdy z nas ma swój ulubiony sklep spożywczy, fryzjera, krawcową czy kosmetyczkę, prawda? Dlatego możemy stać się ambasadorami tych miejsc!

  • opowiedz o swoich ulubionych biznesach z naszego miasta na swojej tablicy, postaraj się ich też oznaczyć, aby łatwiej było znaleźć do nich kontakt
  • podsuń znajomym pomysł na prezent (voucher do kosmetyczki, a może naturalny miód od pszczelarza?)
  • wspomagaj GASTRO, polecając catering świąteczny w swoich ulubionych restauracjach
  • nie zapomnij dodać hashtag #KupujLokalniewKG
  • zachęć swoich znajomych, stawiając im wyzwanie! Niech również opowiedzą o swoich ulubionych usługodawcach czy sklepach z miasta!

  • Wesołych Świąt! Sprawmy, aby końcówka tego parszywego roku zakończyła się promykiem nadziei i udowodniła, że siła jest w społeczności lokalnej! – dodaje radna Renata Brączyk.