Nie tylko Sunrise Festival? Radni coraz bliżej dogadania się z organizatorami

Władze miasta Kołobrzeg, szefowie klubów radnych oraz radni niezależni: Dariusz Zawadzki i Jacek Woźniak wzięli udział w spotkaniu z organizatorami festiwalu „Sunrise”. W spotkaniu nie wzięli udziału radni z klubu „Nowy Kołobrzeg”. Radni wraz z Krzysztofem Bartyzelem omawiali warunki, na jakich nowa umowa miałaby zostać podpisana. Jednym z nich jest np. rejestracja firmy w Kołobrzegu po to, by podatki wpływały do budżetu miasta. Omawiano też warunki wypowiedzenia, a także omawiano szczegółowo warunki organizacji innych imprez. Radnych szczególnie zainteresowała możliwość organizacji innych wydarzeń, jak cenione w kraju wydarzenie militarne, pozytywnie ocenili również możliwość starań o powrót Cavaliady. Aby jednak jakiekolwiek imprezy miały miejsce w Kołobrzegu, musi być podpisana umowa, która zadowoli obie strony.

  • Spotkanie było bardzo wartościowe – ocenia radny Jacek Woźniak. – Jesteśmy bliżej niż dalej, oczywiście z zastrzeżeniem, że rozmawiamy o umowie dziewięcioletniej – dodaje.

Przed radnymi jeszcze kilka kolejnych spotkań, niemniej na dziś wiele wskazuje na to, że podczas grudniowej sesji podjęta zostanie uchwała, która będzie kompromisem zadowalającym wszystkie strony. Do tematu wrócimy.