Koszalińscy ozdrowieńcy mogą pomóc. Wojewoda organizuje transport do Szczecina

Mieszkańcy z części koszalińskiej naszego województwa, którzy chcą oddać osocze krwi jako ozdrowieńcy, będą mogli skorzystać z bezpłatnego transportu do Szczecina busami Miejskiego Zakładu Komunikacji w Koszalinie.

 Do końca roku Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie zorganizuje pobieranie osocza od mieszkańców w soboty 28 listopada, 5 i 12 grudnia 2020 roku. O współpracy przy organizacji wyjazdów oraz doposażeniu w odpowiedni sprzęt – zakupie separatora osocza oraz szkoleniu kadry koszalińskiego Oddziału RCKiK rozmawiali: wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc, prezydent Piotr Jedliński oraz dyrektor  Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie Ewa Kłosińska.

  • Dziękuję wszystkim ozdrowieńcom, którzy chcą oddać osocze by pomóc osobom najciężej chorym na koronawirusa – mówi wojewoda Tomasz Hinc Ich gotowość do wsparcia tych, którzy zmagają się z chorobą jest nieoceniona.

Prezydent Koszalina Piotr Jedliński również apeluje do mieszkańców o oddawanie osocza:

  • Wraz z rosnącą liczbą ciężkich przypadków spowodowanych przez koronawirusa potrzeba coraz więcej osocza krwi ozdrowieńców przydatnego do leczenia pacjentów. Dlatego tak bardzo zależy nam wszystkim na jak najlepszym zorganizowaniu całego procesu – podkreśla .

Już teraz zainteresowani oddaniem osocza ozdrowieńcy w celu dokonania wstępnej kwalifikacji proszeni są o kontakt telefoniczny 726 530 560 lub 91 424 36 45 lub e-mail na adres: ozdrowiency@krwiodawstwo.szczecin.pl

Przed wyjazdem otrzymają niezbędne informacje m.in. o terminie, miejscu wyjazdu i innych kwestiach związanych z pobieraniem osocza, które jest zabiegiem całkowicie bezpiecznym, bezbolesnym i trwa od 30 do 40 minut.

Fot. poglądowe: Ahmad ArdityPixabay