Templariusze w Chwarszczanach. Na tropie zagadek na poważnie i nie tylko ;-)

Bo historia wcale nie musi być na poważnie! Ekipa portalu Niezależne Media i Robert Maziarz z Muzeum Patria Colbergiensis uczestniczyła w badaniach archeologicznych, które pod nadzorem dr. Przemysława Kołosowskiego prowadzone były w kaplicy templariuszy w Chwarszczanach. O naukowych odkryciach i historii opowiadał sam nadzorca tych badań w materiale pt. Templariusze na Pomorzu Zachodnim. Sekrety kaplicy w Chwarszczanach– polecamy.

Oprócz naukowej wiedzy, postanowiliśmy przekazać Państwu to, co każdy o templariuszach wiedzieć powinien. Weszliśmy tam, gdzie zazwyczaj nikt nie wchodzi. Zobaczyliśmy to, co na co dzień jest niewidoczne. Czy szukaliśmy śladów templariuszy…? No pewnie, że tak. W końcu czytaliśmy w dzieciństwie „Pana Samochodzika i templariuszy” Z. Nienackiego 😉 To, co zobaczyliśmy, a co jeszcze zobaczyć chcemy – wszystko w filmie poniżej.

Dziękujemy dr. Przemysławowi Kołosowskiemu za uczestnictwo w tych badaniach. Szczególnie dziękujemy zespołowi SHANNON, którego muzykę za zgodą autorów wykorzystaliśmy bezlitośnie i wykorzystamy ponownie. W kolejnej części, bo jest jeszcze wiele do wyniesienia z tej kaplicy – oczywiście w postaci materiałów filmowych 😉 Miłego oglądania i … po przygodę Drodzy Czytelnicy, szkoda czasu na siedzenie w domu. Za najbliższym zakrętem może Was czekać wspaniała przygoda, o której być może marzyliście całe swoje życie!