Przemysław Czarnek zarażony koronawirusem. Nie zostanie dziś zaprzysiężony, a młodzież organizuje protesty przeciwko jego kandydaturze

Planowane na dziś zaprzysiężenie Przemysława Czarnka na ministra oświaty nie odbędzie się. Poseł poinformował dzisiaj, że został zarażony koronawirusem. Stwierdzono to w momencie, kiedy poseł udał się do lekarza w związku z bólem głowy:

 

Powołanie Przemysława Czarnka na ministra oświaty spotyka się z dużym protestem społecznym, m.in. ze względu na poglądy, które poseł prezentuje. W Kołobrzegu  Młodzi Nowocześni organizują konferencję prasową – jej tematem będzie ogólnopolski protest organizowany przez Młodych Nowoczesnych i Nowoczesną w związku z powołaniem na stanowisko ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka. Organizatorzy będą zachęcać młodzież z całego kraju, aby w zbliżającym się tygodniu (5-10 października) przyszli do szkoły ubrani na czarno, symbolizując tym pogrzeb oświaty. W tym celu zostało utworzone wydarzenie na FB od nazwą: „Powołanie Czarnka -> POGRZEB oświaty. Do szkoły ubiorę się NA CZARNO”.

Posłowie opozycyjni również mają zastrzeżenia do tej kandydatury:

Jak się sytuacja w związku z tym protestem będzie rozwijać, będziemy informować na bieżąco.