Poczta Polska z olimpijczykami zaprasza na Wirtualny Bieg Poczty Polskiej: BiegnieMY osobno, pomagaMY wspólnie

Poczta Polska po raz pierwszy w swojej kilkusetletniej historii organizuje ogólnopolski i otwarty projekt biegowy pod nazwą Wirtualny Bieg Poczty Polskiej. To unikatowe wydarzenie będzie nie tylko doskonałym sposobem uczczenia przypadających w tym roku 462. urodzin Poczty oraz 500. rocznicy urodzin jej założyciela – Zygmunta II Augusta, ale również okazją do wsparcia podopiecznych Fundacji Pocztowy Dar. Organizator zachęca do udziału osoby z niepełnosprawnością, przygotował także osobną klasyfikację osób poruszających się na wózkach.

Wirtualny Bieg Poczty Polskiej będzie prezentowany w mediach społecznościowych zarówno Poczty Polskiej, jak i na specjalnie dedykowanej biegowi stronie www.biegpocztypolskiej.pl oraz profilu na Facebooku www.facebook.com/BiegPocztyPolskiej, gdzie uczestnicy już teraz mogą się zapisywać, jak i śledzić aktualności dotyczące biegu.

  • Spółki z Grupy Kapitałowej Poczty Polskiej połączyły siły dla wspólnej idei szerzenia aktywności wśród Polaków oraz pomocy potrzebującym. Bieg jest także jedną z form upamiętnienia tradycyjnego Dnia Łącznościowca, który w tym roku – ze względu na pandemię COVID-19 – nie może się odbyć w dotychczasowej formule – mówi Tomasz Zdzikot, prezes zarządu Poczty Polskiej – Sam od wielu lat biegam i wiem, jak trudno jest zacząć, dlatego zależy mi na tym, aby zainteresować wydarzeniem jak największe grono odbiorców i zachęcić do udziału w biegu nawet osoby, które do tej pory nie biegały. Chciałbym, aby wydarzenie, które pomimo tego, że wirtualne, dawało realne sportowe emocje – dodaje Tomasz Zdzikot.
Data i Miejsce Biegu

Rywalizacja potrwa od 10 do 18 października 2020 roku. Ponieważ jest to wydarzenie WIRTUALNE, dlatego można pobiec dosłownie wszędzie! Uczestnik sam decyduje, kiedy pobiegnie (w przedziale czasowym 10-18 października). Sam decyduje czy biegnie rano, w południe czy wieczorem. Tempo biegu również zależy tylko od biegacza! Nie trzeba pilnować limitów, bo ich nie ma. Każdy z uczestników musi przygotować się do wpisania uzyskanego czasu oraz dołączyć zdjęcia lub zrzuty ekranu pokazujące pokonaną trasę wraz z widocznym dystansem i czasem. Dlatego niezbędne jest urządzenie GPS rejestrujące trasę i czas.

Dystanse i pakiety startowe

Bieg Poczty to 3 dystanse do wyboru 2 km, 5 km i 10 km oraz triada biegowa. Klasyfikacja ogólnopolska z podziałem na dystanse będzie pojawiać się na bieżąco wraz z nadsyłanymi rezultatami na stronie biegu. Pakiety startowe uczestnicy otrzymają dopiero po zakończeniu rywalizacji, gdyż każdy z uczestników może zgłosić się do zawodów w ostatniej chwili.

Bieg z przesłaniem

Udział w tym wyjątkowym biegu łączy wyzwanie sportowe z celem charytatywnym, który może stać się dobrym powodem, aby się zmotywować i ruszyć z kanapy. Uczestnicy Wirtualnego Biegu Poczty podadzą pomocną dłoń młodym sportowcom z małych miejscowości. Zarówno środki pozyskane z dobrowolnych wpłat, jak i 5 zł z każdego sprzedanego pakietu startowego zasilą konto Fundacji Pocztowy Dar i pomogą lokalnym klubom sportowym przetrwać trudne czasy pandemii. Oczywiście w czasie rejestracji swoje wsparcie można zwiększyć, wpłacając dodatkową, dowolną kwotę, do czego bardzo zachęcamy i z serca dziękujemy za okazaną pomoc!

Mistrzowie ambasadorami biegu

Ambasadorami wydarzenia są wybitni polscy lekkoatleci: Sofia Ennaoui, specjalizująca się w biegach średnich i długich reprezentantka Polski, 8-krotna medalistka Mistrzostw Europy oraz finalistka Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro w biegu na 1500 metrów oraz wicemistrzyni Europy z 2018 na tym dystansie, a także skoczek o tyczce Paweł Wojciechowski, mistrz świata seniorów z roku 2011 oraz medalista juniorskich mistrzostw świata i młodzieżowy mistrz Europy.

  • Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w Wirtualnym Biegu Poczty Polskiej, który odbędzie się w dniach 10-18 października. Bieg ma szczytny cel – zaznaczyła Sofia Ennaoui w filmie nakręconym dla Poczty Polskiej.

Paweł Wojciechowski pokazuje, jak skutecznie przygotować się do zawodów w filmach publikowanych przez Pocztę w mediach społecznościowych.

  • Wiadomo, że nic nie zastąpi wybieganych kilometrów, ale do każdego treningu musimy się rozgrzać, a najlepiej porozciągać. Ja wykorzystuję ćwiczenia z elementami jogi. Rozciąganie jest bardzo ważne, o ile nie najważniejsze w treningu. Istotna jest droga do wyznaczonego celu – mówi Paweł Wojciechowski.

Niezależnie od dystansu, który wybiorą startujący w Wirtualnym Biegu Poczty Polskiej, bieg powinien być przede wszystkim źródłem radości i satysfakcji. Wiadomo jednak, że zabawa może być jeszcze lepsza, a satysfakcja większa, jeśli będzie Wam się nie tylko dobrze biegło, ale dodatkowo osiągnie świetny czas! Dla tych, którzy chcą zasięgnąć porad doświadczonych zawodników lub szukają nowych metod treningowych, Poczta przygotowała cykl filmowych porad Pawła Wojciechowskiego.

Sportowcy na wózkach na start!

Sport to tylko rehabilitacja, ale też pasja i sposób na życie. Ważne, że możemy się wszyscy złączyć w jednym celu. W Wirtualnym Biegu Poczty Polskiej Poczta przygotowała również klasyfikację dla osób poruszających się na wózkach, które mogą się zarejestrować tu: Wirtualnego Biegu Poczty Polskiej! Do wyboru są 3 dystanse: 2 km, 5 km oraz 10 km, można też podjąć wyzwanie i ukończyć całą triadę biegową. Warunkiem udziału w triadzie jest pokonanie wszystkich trzech dystansów w ciągu trzech różnych dni – ważne, żeby to zrobić w dniach między 10 a 18 października. Bez względu na wybrany dystans, czy to 2 km, 5 km, 10 km czy cała triada, mamy dodatkową klasyfikację. Z serca zachęcamy osoby poruszające się na wózkach do udziału w naszym wyzwaniu!

Pocztowa Grupa Biegowa “Sportowa Paczka”

W Poczcie Polskiej od kilku lat działa, licząca 150 aktywnych zawodników, Pocztowa Grupa Biegowa „Sportowa Paczka”. Dotychczas z okazji święta pocztowców w październiku biegacze spotykali się, aby walczyć o puchar Prezesa Poczty. W tym roku zawodnicy uhonorują święto Poczty w formie wirtualnego w biegu wraz z biegaczami spoza Spółki.

Wirtualny Bieg Poczty Polskiej to inicjatywa Poczty Polskiej, w którą włączyły się również Spółki z Grupy Kapitałowej: Bank Pocztowy, Envelo, Pocztowa Agencja Usług Finansowych oraz Ubezpieczenia Pocztowe. W dobie pandemii rozmaite zawody sportowe nie mogą odbywać się w formie tradycyjnej, dlatego wydarzenia w wirtualnym kształcie są idealną alternatywą.