Energa Kotwica: Górnicy odczarowali halę Milenium

Po blisko półrocznej przerwie spowodowanej pandemią Czarodzieje z Wydm powrócili do hali Milenium w kolejnym sezonie Suzuki 1 Ligi Mężczyzn. Sponsorem inauguracyjnego meczu była Żurawia 18. Do Kołobrzegu przyjechała drużyna z Wałbrzycha, dla której hala Milenium jest twierdzą nie do zdobycia od sezonu 2004/05 w rozgrywkach PLK, 1 ligi oraz 2 ligi. Górnik do Kołobrzegu przyjechał w dziesiątkę, ale ze względu na problemy zdrowotne jednego z liderów Damiana Cechniaka oraz Macieja Koperskiego zagrał w ośmioosobowej rotacji.

Przed rozpoczęciem spotkania uczciliśmy minutą ciszy pamięć zmarłego pod koniec marca Marka Jabłońskiego legendę klubu, byłego zawodnika, prezesa oraz działacza Kotwicy. Zdecydowanie lepiej w mecz weszła drużyna z Wałbrzycha, która w 3 minucie objęła 5-punktowe prowadzenie za sprawą dobrze dysponowanych tego dnia Jakóbczyka oraz Bojanowskiego. W 7 minucie kwarty Górnik objął 11-punktowe prowadzenie po rzucie z półdystansu Bojanowskiego. I kwarta zakończyła się prowadzeniem gości 17-26. Co ciekawe połowę punktów Górnika w tej części meczu zdobył w pojedynkę Bojanowski.

Dużo lepiej kwartę rozpoczęli Czarodzieje z Wydm, którzy  w zaledwie minutę zmniejszyli straty do 4 punktów. Niestety w dalszej części spotkania Górnicy utrzymywali 6-punktowe prowadzenie, kontrolując przebieg meczu. Do przerwy prowadzili goście 38-46. Przed III kwartą podziękowaliśmy wieloletniemu Kierownikowi Klubu Panu Romanowi Czarneckiemu za pracę na rzecz Kotwicy, wręczając mu z rąk Pani Prezydent pamiątkową czerwoną marynarkę z logo klubu, z którą był kojarzony z sezonu awansu do ekstraklasy. Również w dużej przerwie mogliśmy podziwiać występ szkoły tańca i akrobatyki Top Toys grup Fit Dance Class, Expose oraz Extreme.

Po przerwie w mecz ponownie lepiej weszli gospodarze za sprawą Kulona oraz Wyszkowskiego  zmniejszając straty do trzech punktów. Niestety po raz kolejny dał osobie znać Jakóbczyk, który serią ośmiu punktów z rzędu powiększył prowadzenie gości do 7-punktów. Pomimo dobrej gry Pawlaka i Załuckiego po naszej stronie przedostania kwarta zakończyła się prowadzeniem wałbrzyszan 61-67.

Ostatnia część meczu to pełna kontrola wyniku przez gości za sprawą świetnie dysponowanego tego dnia Jakóbczyka oraz Bojanowskiego i Kamińskiego. Inauguracyjne spotkanie zakończyło się zwycięstwem Górnika 85-91. Dziękujemy kibicom za liczną obecność i wspieranie Czarodziejów z Wydm. Niestety na wygraną w hali Milenium musimy poczekać do meczu z WKK Wrocław. Kołobrzeską koszykówkę zasila Energa Grupa Orlen.

Energa Kotwica Kołobrzeg – Górnik Trans.eu Wałbrzych 85:91 (17:26, 21:20, 23:21, 24:24)

 

Energa Kotwica: Pawlak 22, Załucki 17, Robak 13, Kulon 10, Wyszkowski 10, Struski 5, Kruszczyński 3, Sadło 3, Marek 2, Daszke 0, Stawiak 0.

Górnik Trans.eu: Jakóbczyk 29, Bojanowski 21, Kamiński 14, Zywert 9, Wróbel 6, Koperski 5, Malesa 4, Ratajczak 3.

Energa Kotwica Kołobrzeg