Kołobrzeska “Renoma s.c. ” nagrodzona w konkursie ekologicznym #lesswaste

Kołobrzeska firma Renoma s.c. wzięła udział w konkursie, organizowanym przez dostawcę papierowych opakowań Ecosac. Konkurs był poświęcony zagadnieniom ekologicznym. Jak się okazało, najlepszą odpowiedź podał współwłaściciel kołobrzeskiej firmy Bartosz Kołodziejczyk. Autor zwycięskiej odpowiedzi otrzymuje dwa kartony (łącznie 200 szt.) eko – toreb w rozmiarze 32x12x40 o łącznej wartości 150 zł.

Kołobrzeskiej firmie gratulujemy ekologicznego podejścia i życzymy jak największej ilości klientów.

A oto, jaką sam zwycięzca podał odpowiedź:

Nasze i Państwa zamiłowanie do “Renomowanych Torebek” zostało docenione najwyższym laurem tego Konkursu. Aspekt ekologiczny tego zagadnienia wydaje się być oczywistym i nie wymagającym dyskusji – choć od czasu do czasu niektórym trzeba przypominać o różnicy w czasie rozpadu pomiędzy papierem i plastikiem.Czy na ekologię zrobiła się moda? Zapewne tak – ale to zdrowa moda – zwłaszcza jeśli w jej wyniku pozyskuje się produkty sprzyjające środowisku. Na takiej modzie może skorzystać również mała firma. Co prawda dla niedużej firmy „każdy grosz się liczy” ale nawet droższe od plastikowego opakowanie papierowe ma jeden kluczowy aspekt – jest modnym nośnikiem reklamowym wielorazowego użytku, o podwyższonej wytrzymałości 🙂 Łańcuch korzyści jest oczywisty:
– klient zerka na firmę łaskawiej (bo ekologia jest modna),
– klient spakuje w taką torbę więcej
– torbę można oznakować swoim logo – i obok „czynnika pozytywnych emocji” mamy nośnik reklamowy,
– klientowi torba przyda się do wielu innych zastosowań*,
– z torebkami zawsze można poszaleć na parę sposobów – których to możliwości plastik nie daje
– nawet jeśli firma jest zbyt mała by zamówić dedykowane torebki to zawsze może sobie poradzić inaczej – co z plastikiem też nie wyjdzie ;)* – w naszej firmie zauważyliśmy, że klienci chętnie pobierają torby do przechowywania grzybów czy innych produktów roślinnych – często o tym mówią. W dalszej kolejności wykorzystują torebki do przechowywania dokumentów, prasy czy innych drobnostek (!!!). W naszej codziennej praktyce torby papierowe zadomowiły się już na dobre (jeszcze przed zmianą przepisów prawa dot. ekologii w handlu) i nie odejdą – głównie dlatego, że polubiliśmy je i my, i nasi klienci 🙂 Pewnie to wszystko będzie widać na tych kilku załączonych do opowiastki zdjęciach.”