“Po bunkrach poligonu Gross Born”. Nowy szlak po obiektach militarnych już otwarty

Dziś został oficjalnie otwarty nowy szlak “Po bunkrach poligonu Gross Born”. Ten liczący prawie 8 km szlak wiedzie po obiektach militarnych służących nazistom do podnoszenia sprawności bojowej przed inwazją na Polskę, która była początkiem II Wojny Światowej. Budowle te, pomimo upływu czasu są zachowane w bardzo dobrym stanie.W celu zapoznania się z przykładowymi obiektami militarnymi poligonu Gross Born udostępniono 10 bunkrów. Siedem z nich to wybrane, najlepiej zachowane bunkry sektora XVI, które znajdują się na wytyczonej ścieżce o długości ok. 7 km. Trasę wyznaczono po nieutwardzonych drogach i ścieżkach leśnych. Poznawanie historii poligonu ułatwią także specjalne tablice informacyjne.

Ścieżka realizowana jest we współpracy ze Stowarzyszeniem Poligon GROSS BORN, Szczecinecką Lokalną Organizacją Turystyczną, Urzędem Miejskim w Bornem Sulinowie i Nadleśnictwem Czarnobór Lasy Państwowe.

Za pośrednictwem Nadleśnictwa Czarnobór Lasy Państwowe dla zainteresowanych udostępniamy link do mapy z udostępnionymi bunkrami i ścieżką do pobrania np. na smartfon. Zobacz: tutaj.

Fot. zrzut z dołączonej aplikacji Google Maps