Otwarcie Starego Kolejowego Szlaku na odcinku Białogard-Złocieniec

W imieniu organizator ów zapraszamy na otwarcie rowerowego Starego Kolejowego Szlaku na odcinku Białogard-Połczyn-Złocieniec. Wydarzenie odbędzie się w okolicy Połczyna-Zdrój. W programie m.in. przejazd rowerowy, poczęstunek, zabawy i konkursy. Wspólny przejazd rowerowy rozpocznie się o 16.00 w Dziwogórze przy starej stacji kolejowej.
Po przejechaniu 10 km uczestnicy dotrą  do miejsca pikniku na polanie w Widowie (Zajączkowo) k. Połczyna-Zdroju przy trasie rowerowej Białogard – Złocieniec.
Wieczorem, o 19.30 planowane jest oglądanie filmu w amfiteatrze w Parku Zdrojowym.

Na terenie wydarzenia, w przypadku dużej liczby osób, będzie obowiązek zakrywania ust i nosa, dlatego organizatorzy proszą o zabranie ze sobą maseczek ochronnych.

Przed wejściem na teren wydarzenia należy zdezynfekować ręce płynem, który będzie się znajdował przy wejściu, należy też pamiętać o zachowaniu  2- metrowego dystansu.

Trasa ma dwie odnogi w północnej części województwa, które zbiegają się w Białogardzie. Jedna prowadzi z Mielna przez Koszalin; natomiast druga bierze swój początek w Kołobrzegu i w większości biegnie po nasypie dawnej linii kolejowej przez Gościno i Karlino. Za Białogardem trasa wiedzie na południe do Wałcza. Pomiędzy Połczynem-Zdrojem a Złocieńcem trasa prowadzi drogą rowerową zbudowaną na nasypie dawnej linii kolejowej. W Złocieńcu trasa będzie krzyżowała się z Trasą Pojezierzy Zachodnich stanowiąc łącznik, „pomost” pomiędzy Pojezierzem a Bałtykiem. Od Wierzchowa do Wałcza trasa będzie biegła po terenie dawnej linii kolejowej. Trasa kończy się za Wałczem w miejscowości Dobino i może być w przyszłości konturowana na południe Polski, w szczególności do Poznania.
Całość trasy ma przekrojowy charakter zarówno w wymiarze społeczno- ekonomicznym jak również krajobrazowym. Trasa biegnie przez najbardziej charakterystyczny krajobraz w województwie. Począwszy od panoramy morza bałtyckiego, moreny Szwajcarii Połczyńskiej, pojezierza i doliny rzeczne kończąc na wielkich, zwartych kompleksach leśnych.

Budowa sieci tras rowerowych Pomorza Zachodniego jest współfinansowania przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO WZ 2014-2020.

Szczegóły wydarzenia: tutaj

Fot. Rowerem Przez Pomorze Zachodnie