Przy Waryńskiego ma być poradnia, a może być hostel. Do radnych wpłynęła propozycja

Podczas najbliższej sesji kołobrzescy radni mieli podjąć uchwałę w sprawie bezpłatnego wydzierżawienia lokali przy ulicy Waryńskiego na rzecz Stowarzyszenia “Feniks”. Okres proponowanego użytkowania miał wynosić 25 lat. Stowarzyszenie ma możliwości wyremontowania budynku i pomieszczeń ze środków zewnętrznych. Projekt uchwały został już umieszczony w porządku sesji.

Tymczasem wczoraj do Biura Rady Miasta wpłynęło pismo od firmy “Happy Trader” Ł. Wichłacz, M. Gardzielik i J. Gardzielik s.c., w którym udziałowcy zwracają się z prośbą o ponowne rozpatrzenie tych planów zagospodarowania tej nieruchomości. Jak wskazują, są zainteresowani kupnem udziałów w budynku i prowadzili już rozmowy w celu realizacji pomysłu swojej inwestycji.

W związku z powyższym niezwykle nas zdziwiła informacja o zamiarze oddania budynku w darmową dzierżawę” – piszą wspólnicy i informują, że ich firma planuje stworzyć w tym miejscu hostel – nowoczesne designerskie miejsce, stworzone z myślą o osobach młodych.
Proponują wydzierżawić ten obiekt na okres 20 lat przy kwocie czynszu 45 tysięcy rocznie (daje to kwotę niecałych 4 tysięcy miesięcznie). Są ponadto zainteresowani kupnem nieruchomości.

Co wybiorą radni? Poradnię czy hostel – okaże się podczas środowej sesji Rady Miasta.

Fot. Małgorzata Abramowicz