Trąba powietrzna w Ustroniu Morskim. Pięć osób rannych

W godzinach popołudniowych nad Ustroniem Morskim przeszła trąba powietrzna. Zniszczonych zostało osiem domków holenderskich. Pięć osób zostało poszkodowanych, zostały one przewiezione do szpitala, na szczęście ich obrażenia nie zagrażają życiu. Na miejscu pracuje dziewięć zastępów straży pożarnej.

  • Zgodnie z ostatnim komunikatem Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, który otrzymaliśmy o godzinie 12:43, prognoza pogody na piątkowe popołudnie nie przewidywała takich anomalii pogodowych – informuje Bernadeta Borkowska, wójt Ustronia Morskiego. – W komunikacie IMiGW przeczytać mogliśmy o dużym zachmurzeniu, miejscami przejaśnienia. Okresami opady deszczu. Miejscami burze, lokalnie z gradem. Szkody materialne w wyniku trąby powietrznej powstały również w innych miejscach Ustronia Morskiego. Aktualnie trwa szacowanie strat i usuwanie zniszczeń – dodaje wójt w szybkim komunikacie. 

Wójt Bernadeta Borkowska natychmiast powołała Sztab Zarządzania Kryzysowego. Na bieżąco będziemy Państwa informować o sytuacji w Ustroniu Morskim.

Fot. FB gminy Ustronie Morskie