Minister Marlena Maląg o rodzinie i inwestycjach (wideo)

Biuro posła Czesława Hoca było odpowiedzialne za wizytę w Kołobrzegu Marleny Maląg – minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Wczoraj, tj. 9 lipca, minister odwiedziła miejscowości w województwie zachodniopomorskim, w towarzystwie posłów i wicewojewody Marka Subocza. W ciągu swego przemówienia minister podsumowała ostatnie 5 lat, w którym podkreślała przede wszystkim inwestycje w rodzinę, dokonane przez rząd.

  • Jesteśmy zobowiązani do tego, by stworzyć taki system, aby podziękować naszym seniorom za ciężką pracę, wychowanie młodego pokolenia i za to, że pokazywaliście nam, jak przejść przez życie, nie raniąc drugiego człowieka – mówiła minister.

Minister mówiła o programach prospołecznych, także o ustawie dotyczącej zmiany emerytur, tzw. rocznik 53. Wspomniała ponadto, że ponad 4 miliardy złotych trafiło do województwa zachodniopomorskiego na ratowanie miejsc pracy. Minister mówiła ponadto o rozwoju samorządów, przywracaniu posterunków policyjnych i inwestycji w Centrum Spraw Społecznych. Przypomniała również o przedłużeniu zasiłku opiekuńczego do lat 8. Więcej w materiale wideo.