Radny zainterpelował, poidełka dla zwierząt będą. Oby jak najszybciej

Radny kołobrzeskiej Rady Miasta Dariusz Zawadzki, w czerwcu br. zainterpelował w sprawie zamontowania poidełek z wodą dla psów i innych zwierząt na terenie miasta. Wczoraj, tj. 1 lipca – w święto wszystkich piesków – otrzymał pozytywną odpowiedź w tej sprawie.

„Mając na uwadze zbliżające się upały, suszę, prośby mieszkańców oraz poprawę jakości życia zwierząt zwracam się z prośbą o zamontowanie poidełek z wodą dla psów i innych zwierząt na terenie miasta” – interpeluje radny.

Radny uważa, że najlepszym rozwiązaniem byłoby zasilanie tych poidełek wodą z Miejskich Wodociągów i Kanalizacji. Jak się okazuje, nie ma problemu z postawieniem takich urządzeń.

Urząd Miasta wraz z MWiK zamierza zainstalować profesjonalne poidełka dla zwierząt. Będą one zamontowane przy wejściu do Parku Teatralnego od ul. Solnej, na rogu ulicy Arciszewskiego i Jedności Narodowej, rogu ulicy Brzeskiej i Lwowskiej oraz osiedlu Ogrody przy nowej bibliotece.

Problem tylko, że odpowiedź na interpelację nie określa dokładnie terminu, kiedy zostaną te poidełka zamontowane:

W związku z tym, ze następuje stopniowe odmrażanie obostrzeń, spółka MWiK zamontuje i uruchomi poidełka dla zwierząt w zaproponowanych lokalizacjach„. Pozostaje mieć nadzieję, że zostaną te urządzenia zamontowane jak najszybciej.

Fot. poglądowe: Pixabay