Teledysk Rafała Kowalkowskiego o Księciu Antonim Sułkowskim i jego żołnierzach

Dzisiaj dobiegły końca prace nad teledyskiem do utworu o Księciu Antonim Sułkowskim  i jego żołnierzach z 1. Regimentu Piechoty Legii Poznańskiej, którzy oblegali kołobrzeską twierdzę w 1807 roku. Autorem słów, muzyki, oraz wykonawcą piosenki jest Rafał Kowalkowski  z zespołu Acrux Band. Kołobrzeski artysta jest kapitanem żeglugi wielkiej i twórcą uznanego portalu fotograficznego Fotoferia.

Idea napisania i skomponowania piosenki inspirowanej historią oblężenia Kołobrzegu w 1807 zrodziła się u Rafała Kowalkowskiego, kiedy zetknął się na swojej drodze artystycznego rozwoju z kołobrzeskim odkrywcą Robertem Maziarzem.

  • Godziny rozmów przy Nettelbecku musiały do tego doprowadzić. Robert jak zwykle snuł swoje barwne historie, a ja tylko jedną z tych opowieści nieco skróciłem i przeprowadziłem inny sposób narracji. Aranżację utworu wykonał Rafał Daroszewski – skromnie sięga do genezy utworu autor.

W ukończonym właśnie teledysku Rafała Kowalkowskiego wykorzystano materiały filmowe Telewizji Zachodniopomorskiej za zgodą autora zdjęć, fotografie Aleksandry Kurcman oraz grafiki ze zbiorów muzeum kołobrzeskiego w ratuszu.

Mamy prawdziwą przyjemność zaprosić Państwa na premierę tego utworu, który znajdziecie pod poniższym linkiem: