Nowe muzeum w Kołobrzegu. Niezwykła kolekcja modeli

W kołobrzeskiej latarni morskiej powstaje kolejna atrakcja. Od najbliższego piątku, tj. 12 czerwca, zobaczyć będzie można niezwykłą kolekcję modeli statków. To nowe muzeum zawiera okazy, które znane są w większości już tylko z historii. Jak wyglądała na przykład osławiona Santa Maria – flagowy statek Krzysztofa Kolumba? Jak wyglądały statki handlowe z XVIII wieku, lub nawet wcześniejsze? Jaka była ich historia? Muzeum w swojej ofercie ma do zaprezentowania modele współczesne, ale nie tylko. Na przykład model Santa Maria ma ponad sto lat.

Założyciel muzeum, Rafał Kropidłowski, jest pasjonatem modeli statków od lat. Bogatą ich kolekcję zdecydował się wyeksponować w latarni morskiej.

  • Nasze Muzeum powstało z pasji i miłości do morza, jest ono efektem mozolnej, niekiedy kilkuletniej pracy wielu wybitnych modelarzy z całej Europy. Chcemy zaprezentować Państwu modele statków, które faktycznie istniały na kartach historii – mówi R. Kropidłowski.

W muzeum będzie można również zakupić kilka modeli. Cena jednak będzie do ustalenia bezpośrednio z właścicielem. O wszystkich szczegółach Muzeum będzie informował na swojej stronie na portalu FB: Muzeum Modeli Statków Kołobrzeg. Zachęcamy do polubienia i obserwacji tej strony.

A dziś, na przedsmak otwarcia, przedstawiamy Państwu kilka wybranych modeli z całej kolekcji: