Radny Woźniak pyta o czterdzieści wyciętych drzew

Dziś podczas sesji Rady Miasta Radny Jacek Woźniak poruszył temat wycinki drzew w jednym z kołobrzeskich ośrodków znajdującego się w strefie A ochrony uzdrowiskowej. Chodzi, jak zaznaczył radny, o działkę nr 45 położoną pomiędzy Sikorskiego a Kościuszki:

  • Czy miasto prowadziło postępowanie dotyczące wycinki w strefie A ochrony uzdrowiskowej? Według informacji, które otrzymujemy od byłych pracowników tego ośrodka wynika, że wycięto około czterdziestu drzew na przestrzeni roku 2019- 2020 – streszczał swoją interpelację radny Woźniak.

Nie tylko radny zainteresował się tym tematem. Kilka dni temu na redakcyjną skrzynkę dostaliśmy wiadomość, w treści której czytelnik alarmował o wycince drzew na terenie ośrodka położonego w pasie nadmorskim. Jak zauważył, podczas gdy trendem światowym jest ratowanie drzew, w Kołobrzegu dzieje się wprost proporcjonalnie odwrotnie.
Ponieważ ośrodek jest położony w pasie nadmorskim, o każdorazowej wycince musi zadecydować Urząd Morski. Po mailu Czytelnika sprawdziliśmy teren i zainterweniowaliśmy w tej sprawie. Wysłaliśmy oficjalne zapytania zarówno do Urzędu Morskiego, jak i do Urzędu Miasta. Gdy zarówno my, jak i radny, otrzymamy odpowiedzi,  do tematu wrócimy.