Komendant pożegnał najlepszą adaptację. FOTOREPORTAŻ

Byliście najlepszą adaptacją, jaką mieliśmy w Kołobrzegu… ” – tymi słowami Komendant Powiatowy Policji w Kołobrzegu mł. insp. Dariusz Hoc pożegnał grupę młodych funkcjonariuszy adaptacji zawodowej.

Przez trzy miesiące sześciu młodych policjantów szlifowało swoje umiejętności pod skrzydłami  dwóch opiekunów, doświadczonych policjantów:  mł. asp. Krzysztofa Rodzocha  oraz  sierż.szt. Emila Janiszewskiego z  Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie.

Jak powiedział komendant, funkcjonariusze wykazali się wyjątkową wrażliwością społeczną, opanowaniem i wyważonym działaniem w tym  trudnym dla społeczeństwa oraz służb czasie. Podkreślił, że co znamienne interwencje przeprowadzali zawsze z  szacunkiem dla obywatela. Ich profesjonalizm i zapał spowodował zatrzymanie kilku poszukiwanych osób, zapewnił spokój na ulicach naszego miasta poprzez patrolowanie najczęściej użytkowanych miejsc, jak  i  tych niebezpiecznych.

Do zadań adapterów należało też weryfikowanie dostosowania się społeczeństwa do obostrzeń wprowadzanych z racji zagrożenia rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Także zwykła codzienna pomoc udzielana kołobrzeżanom zrobiła zarówno na nas jak i na społeczeństwie ogromne wrażenie. Podwiezienie nadprogramowego pasażera autobusu na działkę, kupienie kawy bezdomnemu, zaopiekowanie się psem do momentu odbioru przez właściciela czy zapewnienie butelki wody wyczerpanemu biegaczowi, a  w końcu zwykłe rozmowy z mieszkańcami, którzy prosili o wyjaśnienie procedur dotyczących Covid-19, to wszystko spowodowało pozytywny odbiór młodych policjantów przez  kołobrzeżan.

Pełniący Obowiązki I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Kołobrzegu nadkom. Krzysztof Rosiak podkreślił, że jest pełen podziwu dla sposobu, w jaki policjanci podeszli do wypełnienia swoich zadań. Fakt, że nie wpłynęła ani jedna skarga na ich działania jest najlepszym podsumowaniem ich trzymiesięcznej adaptacji.

Wiele ciepłych słów padło też ze strony naczelnika Wydziału Prewencji  i  Ruchu Drogowego asp. szt. Roberta Piecyka, który przypomniał jak ważna jest wiara we własne czyny podczas wykonywania obowiązków, które mają służyć społeczeństwu.

Również policjanci adaptacji zawodowej dziękowali za możliwość pełnienia służby w Kołobrzegu. Byli zaskoczeni, że kołobrzeżanie tak pozytywnie odebrali pojawienie się patroli pieszych na ulicach miasta. Pomimo tego, że czas obostrzeń-novum dla wszystkich, powodował nieprzewidziane sytuacje, to funkcjonariusze podkreślili, iż współpraca między nimi a społeczeństwem układała się znakomicie. Mieszkańcy  zdali egzamin z odpowiedzialności społecznej.

Spotkanie zakończyło się wymianą upominków oraz wzajemnym zapewnieniem o chęci współpracy w przyszłości jeżeli nadarzy się taka możliwość. Porozumienie w sprawie przeprowadzenia adaptacji zawodowej policjantów zawarła jednostka policji wraz z samorządem powiatowym.

Zobacz galerię zdjęć z pożegnania grupy adaptacji zawodowej, a także kilka migawek z ich akcji 

Fot. Małgorzata Abramowicz