Parking za Halą Milenium ma ceny ze strefy uzdrowiskowej. Ile to kosztuje, przekonała się nasza Czytelniczka…

O tym, jak bardzo w górę poszły ceny za parkowanie, niedawno przekonała się na własnym portfelu nasza Czytelniczka. Jak informuje, na parkingu za halą Milenium jest informacja: za dwie godziny postoju jest opłata 4,60 zł. Tymczasem za 2 godziny i 6 minut zapłaciła niebagatelną kwotę 9,10 zł.

  • Dotychczas za pół godziny płaciłam za Millenium 1 zł, za godzinę 2 zł i dwie godziny 4 zł. Wzrost stawek o ponad sto procent to chyba lekka przesada, bo pensje w Kołobrzegu nie wzrastają o sto procent… – pisze do nas ze słusznym rozgoryczeniem.

O podwyżkach i podziałach miasta na strefy informowaliśmy już kilkakrotnie. Do niedawna strefy płatnego parkowania były wyłączone ze względu na stan epidemiczny, ale teraz zaczynają mieszkańców uderzać po kieszeniach.  Ceny są ujednolicone w całym mieście: w strefie “A”, czyli uzdrowiskowej i w strefie “B”. Parking za halą Milenium jest ujednolicony z cenami w strefie uzdrowiskowej – a więc tymi droższymi.  Na tym parkingu, jak w całej strefie, pierwsza godzina kosztuje 3,90zł, za drugą jest opłata 4,60zł  (nie za dwie godziny, tylko za drugą godzinę). Za trzecią godzinę jest jeszcze drożej: 5,50zł. W przypadku naszej Czytelniczki mogła zostać naliczona opłata proporcjonalnie za rozpoczętą trzecią godzinę.

  • Musimy wymuszać rotację na parkingach  i cena adekwatna do zainteresowania – mówi Michał Kujaczyński, rzecznik prasowy prezydent miasta. –  “Milenium” ujednoliciło opłaty ze strefą uzdrowiskową być może ze względu na to, że potrzebna jest tam większa rotacja.

Agnieszka Skrzypczyk, zastępująca przebywającego na urlopie dyrektora MOSiR wyjaśnia, że takie zarządzenie odnośnie cen podpisała prezydent miasta i na podstawie tego zarządzenia takie właśnie ceny zostały wprowadzone. Wyjaśnia również, że będą one obowiązywać do końca września br.

Nie zmienia to faktu, że rzeczywiście wzrost o sto procent to bardzo dużo. Tym bardziej, że jest to parking dla osób korzystających z obiektów MOSiR – zazwyczaj mieszkańców: użytkowników euroboiska, basenu, siłowni… Wiadomo, że na takie obiekty nie przyjeżdża się na pół godziny, tylko na dłużej. I trudno się oprzeć wrażeniu, że jak zwykle uderza to w mieszkańców, a nie turystów.

Zatem jedynym na tę chwilę wyjściem dla mieszkańców, którzy często korzystają z obiektów Milenium, może być abonament w ramach Kołobrzeskiej Karty Mieszkańca. 30-dniowy dla jej posiadacza, obejmujący strefę A i B oraz Parking Kasprowicza i Halę Milenium wynosi 60 zł.