Rafał Trzaskowski podsumowuje wizytę w północnej Polsce

Pojechaliśmy w Polskę, by porozmawiać z ludźmi o ich problemach” – mówi Rafał Trzaskowski, podsumowując swoją wizytę na północy Polski. Głównie wskazywał na brak systematycznego wsparcia miast żyjących z turystyki, a więc i z kolonii – a czy będzie można je organizować w tym roku, nadal nie wiadomo.
Prezydent Warszawy odwiedził m. in. Kołobrzeg, gdzie – jak mówił – spotkał się z samorządowcami. Zasadniczo było to spotkanie z branżą turystyczną:
– Byliśmy w Kołobrzegu, tam naprawdę było fantastyczne przyjęcie, naprawdę jestem pod olbrzymim wrażeniem. Ludzie chcą rozmawiać. Było spotkanie z wszystkimi ludźmi, którzy odpowiadają za turystykę. I znowu mnóstwo pytań, mnóstwo wątpliwości skierowanych do rządu – mówi R. Trzaskowski w swoim podsumowaniu.
Prezydent Warszawy może nie zwrócił uwagi, ale nie było to spotkanie “z wszystkimi ludźmi, którzy odpowiadają za turystykę”. R. Trzaskowski spotkał się w większości z osobami bliskimi Koalicji i Platformie Obywatelskiej: ugrupowań, które rekomendowały go jako kandydata na prezydenta RP. Jak powiedziała dziś podczas śniadania dziennikarskiego prezydent miasta Kołobrzeg, Rafał Trzaskowski został zaproszony przez kołobrzeskich parlamentarzystów, natomiast na samo spotkanie miało zapraszać bezpośrednio Regionalne Stowarzyszenie  Turystyczno – Uzdrowiskowe.
Całe podsumowanie wizyty na północy Polski można zobaczyć np. tutaj