Briefing Rafała Trzaskowskiego w Kołobrzegu (foto, wideo)

Rafał Trzaskowski – prezydent Warszawy i kandydat na urząd prezydenta RP spotkał się dzisiaj w Kołobrzegu z przedstawicielami branży turystycznej. Rozmawiano głównie o tym, jak przygotować branżę turystyczną na sezon letni w obecnej sytuacji epidemicznej.

  • Nie ma jasnego planu odmrażania gospodarki, nie ma rozmów z bezpośrednio zainteresowanymi: samorządowcami, branżą turystyczną. Wszędzie na świecie jest odwrotnie: rozmawia się  z przedsiębiorcami. My nie możemy bazować na plotkach, pojawiają się na przykład plotki, że trzeba będzie czekać w kolejce na plażę. Musimy się do tego przygotować. Nam potrzebne są zalecenia do plaż, hoteli, otwarcia basenów… Zupełnie inną specyfikę ma Kołobrzeg a inną miejscowości uzależnione od kolonii. A rząd nie powiedział, czy będzie można organizować kolonie czy nie? Przede wszystkim powinien powstać jasny racjonalny plan.  

Smutne zdaniem prezydenta Warszawy jest to, że prezydent kraju w tak ważnych sprawach nie zabiera głosu. Gdzie plan dla branży artystycznej, turystycznej? Tego zdaniem Rafała Trzaskowskiego nie ma.

Więcej w materiale wideo.

Galeria fot.: Małgorzata Abramowicz