„Służyć i Chronić”. Patrol policji raz kolejny pomógł pasażerowi szybko dostać się do celu podróży.

Wczorajszym popołudniem policjanci po otrzymaniu dyspozycji przez dyżurnego udali się na przystanek autobusowy przy ul. VI Dywizji Piechoty.
Na miejscu okazało się, że wywiązała się sprzeczka słowna pomiędzy pasażerem a kontrolerką. Przedmiotem sporu była nieprawidłowość w kasowaniu biletu. Kontrolerka twierdziła, że bilet skasowany został dwukrotnie natomiast młody mężczyzna upierał się przy swoich racjach. Wobec braku porozumienia kierowca podjął decyzję o wstrzymaniu kursu autobusu do czasu przyjazdu policji.
Na prośbę patrolu mężczyzna spokojnie wysiadł z pojazdu w celu złożenia wyjaśnień, a autobus wrócił na swój planowy kurs Kołobrzeg- Zieleniewo.
Policjanci zauważyli, że mężczyznę wyraźnie zdenerwował fakt odjazdu autobusu. Mężczyzna wyjaśnił, że razem z nim podróżował niepełnosprawny brat. Młodzi mężczyźni mieli pomóc rodzicom w porządkowaniu ogródka. Starszy brat martwił się o drugiego twierdząc, że ten nie powinien zostawać bez opieki.
Wspólnie podjęto decyzję o odwiezieniu pasażera na teren ogródków działkowych, aby jak najszybciej mógł zająć się bratem.
Wszystko skończyło się pomyślnie, a pechowy pasażer nie został ukarany przez kontrolerkę.

Cieszymy się, że możemy kolejny raz podzielić się z Państwem informacją, jak służby spełniają swój obowiązek wobec społeczeństwa. Obyśmy mogli przekazywać jak najwięcej takich informacji.

Jeżeli zetknęliście się z podobnymi sytuacjami dotyczącymi pracy policji czy innych służb prosimy, abyście się tym z nami podzielili.

My chętnie o tym napiszemy: kontakt@niezalezne.media