Strzelił z wiatrówki w stronę przechodnia

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy z samochodu strzelili do przechodnia. Mieszaniec Kołobrzegu szedł chodnikiem w centrum miasta, kiedy padł strzał. Sprawcy już usłyszeli zarzuty.

W ubiegłym tygodniu policjanci otrzymali zgłoszenie o tym, że w Kołobrzegu przy ul. Zygmuntowskiej z jadącego samochodu oddano strzał z broni pneumatycznej w przechodnia. Samochód oddalił się w kierunku garaży. Na miejsce skierowano patrol, który w okolicy postrzału ujawnił dwóch mężczyzn siedzących w samochodzie. Obaj byli nietrzeźwi. W aucie policjanci znaleźli pneumatyczny pistolet oraz amunicję. W związku ze zdarzeniem 22 i 25-latek zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. W wyniku postrzału przechodzień miał zasinienia w okolicy brzucha.
Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Pierwszy dotyczył narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu innych ludzi, za co grozi mu kara 3 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo zastosowano wobec niego policyjny dozór. Drugi natomiast kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości – w jego organizmie znajdował się ponad promil alkoholu. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.