Razem wygrywaMY z wirusem

Akademia Piłkarska Reissa Ustronie Morskie rozpoczęła akcję „Razem wygrywaMY z wirusem”, w ramach której realizuje unikatowy projekt „Akademia Piłkarska Online”. Wprowadzone rozwiązanie zapewnia ciągłość treningów i integruje grupy treningowe, dbając o bezpieczeństwo małych piłkarzy.

Projekt „Akademia Piłkarska Online” wystartował wraz z zaostrzeniem przepisów związanych z epidemią koronawirusa w Polsce. Obejmuje on kompleksowy zestaw cotygodniowych treści dla zawodnika i jego opiekuna. Takie rozwiązanie zapewnia treningi online, zadania domowe, diety, artykuły, konkursy, poradniki i quizy oraz zajęcia praktyczne, dzięki którym dzieci nadal mogą udoskonalać warsztat piłkarski i zdobywać wiedzę, a także nowe umiejętności, nie tylko te sportowe.

  • Harmonijny rozwój młodego piłkarza powinien występować równolegle we wszystkich czterech fundamentach: motoryka, technika, taktyka i mentalność. Aby osiągnąć poziom mistrzowski, nie wystarczą same treningi z drużyną. Niezbędne jest doskonalenie dobrych cech i indywidualna praca nad słabościami. Niezwykle ważna jest wówczas ciągła edukacja i zdobywanie wiedzy z innych obszarów, takich jak zdrowe odżywianie, fizjoterapia, rehabilitacja czy psychologia – mówi Marcin Ziółkowski, trener i koordynator Akademii Piłkarskiej Reissa z Ustronia Morskiego. – Aktualna sytuacja epidemiologiczna sparaliżowała o wiele poważniejsze branże niż piłka nożna. Spowodowała realne zmiany w życiu zawodowym i osobistym milionów ludzi. Uważam, że należy szczególnie dbać o bezpieczeństwo swoje oraz najbliższych. Niemniej nie można popadać w paranoję i warto pozostać optymistą. Wierzę, że w czerwcu bądź lipcu uda nam się wrócić do treningów. Piłka nożna jest dla dzieci rozrywką i atrakcyjną formą spędzania czasu. Tak więc w tym trudnym okresie izolacji i wielu ograniczeń może być ona niezwykle pomocna.

Przygotowane treningi online pozwalają na realizację ćwiczeń samodzielnie, z rodzicem, dziadkiem czy rodzeństwem. Życie klubu w tym okresie można śledzić poprzez fanpage: www.facebook.com/aprustroniemorskie.

Przypomnijmy, że Akademia Piłkarska Reissa to sieć szkółek piłkarskich stworzonych z myślą o chłopcach i dziewczynkach, które chcą rozpocząć profesjonalne treningi piłkarskie pod okiem wykwalifikowanej kadry. Pełną strukturę tworzy ponad 100 aktywnych lokalizacji na terenie województwa wielkopolskiego, lubuskiego, kujawsko-pomorskiego oraz zachodniopomorskiego. Obecnie wszystkich aktywnych zawodników i zawodniczek jest nieco ponad 8000. Dla Akademii Piłkarskiej Reissa Ustronie Morskie to szczególnie trudny okres, gdyż swoje funkcjonowanie rozpoczęła we wrześniu ubiegłego roku, ale dzięki zaangażowaniu trenerów oraz przy wsparciu Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji, a także Hotelu Imperiall Resort & MediSpa w Sianożętach szybko zyskała zaufanie lokalnej społeczności.